Terapie

Vítejte v kategorii Terapie - cestě k vnitřní svobodě. Inspirace, rady a terapeutické metody pro osvobození se od minulosti, naladění na pozitivní energie a dosažení celistvého blaha.
terapie
Naleznete zde informace spojené ze světa spirituality a moudrosti ducha, stejně jako ověřené vědecké postupy. Kategorie Terapie spojuje bohatství duchovního světa s vědeckými poznatky v klinické praxi, abychom vám poskytli nejkomplexnější a účinné nástroje pro osobní rozvoj a dosažení vnitřní svobody.

Mezi různými meditačními technikami, které se rozvinuly v průběhu staletí, stojí jedna zvláštní metoda v čele: Osho Dynamická Meditace. Tato metoda, navržená indickým duchovním učitelem Oshem, slibuje nejen uklidnění mysli, ale také osvobození těla a propojení s vlastním nitrem. Pokud hledáte cestu ke skutečnému sebepoznání a duševnímu klidu, tato meditační technika může být klíčem k vašemu úspěchu.

Jak se naučit mluvit k sobě slušně a změnit svůj vnitřní monolog

Moc síly slova: Ovlivňujeme sebe i ostatní

Vnitřní rozhovor je nejen nejdůležitějším, ale také nejčastějším druhem rozhovoru, který vedeme. Je to ten, který probíhá v našich myslích, ve vnitřním světě našich myšlenek a emocí. Způsob, jakým mluvíme sami k sobě, odráží to, co si o sobě myslíme, a také se promítá do toho, jak se ukazujeme světu kolem nás.

EMDR je terapeutická a studiemi ověřená metoda, která lidem pomáhá zpracovat traumatické zkušenosti, strachy a fobie. Jednoduchá a neuvěřitelně účinná. Je schválena ministerstvem USA pro záležitosti veteránů k léčbě posttraumatické stresové poruchy. Každý se tuto techniku může naučit a převzít proces léčení do vlastních rukou, tedy spíše očí.

Vytřepejte to ze sebe! Trauma a stres uvolňující cvičení - TRE (trauma realese exercise).

 Určitě znáte fráze "Ten se z toho rychle oklepal.", "Setřásl to ze sebe." a podobně. A podobné přirovnání najdeme v jazycích po celém světě. A možná je to právě proto, že instinktivně víme, co bychom měli dělat, abychom se zbavili stresu a traumat, které jsme prožili a které se nám ještě nepodařilo dostat ven z našeho těla, duše, psychiky - prostě z celé naší bioenergetické bytosti. 

Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!