Tento článek navazuje na první článek - Jak vyčistit svůj prostor i sebe od negativní energie.

Negativní energie rádi ulpívají na jednom místě. Je nanejvýš důležité zajistit tok a průchodnost energetického proudění. Nic stagnujícího není dobré. Když se vám ucpe vana, je její další použití nepříjemné a obtížné. Nemůžete napustit čerstvou vodu, protože se do ní již nevejde a nemůže odtéct a po čase začne velmi zapáchat. Dřív nebo později budete muset blok uvolnit.

To samé se děje s energií. Pokud vám ve vašich domovech stagnuje nízká energie, nejen že vás to vyčerpává, ani nic nového přijít nemůže. Je důležité zajistit harmonický tok a průchodnost.

Níže jsou další návody, jak na to.

 

Vůně

Vůně dokáží pozvednout atmosféru v prostoru a také ho chránit před negativními energiemi a špatným vlivem. Dokáže prostor očistit, restartovat a okamžitě pozvednout vibrace na vyšší frekvenci. Ochraňuje a působí také jako repelent na nízké energie a poskytuje podpůrnou atmosféru.
Používání esenciálních olejů je součástí lidské civilizace více než 5 tisíc let. Použití aromatických látek k očistným a požehnávajícím rituálům sahá daleko do starověkých civilizací.

Čím váš domov provoníte záleží jen na vašich preferencích. Difuzéry, spreje s esenciálními oleji, aromatické lampy jsou vhodnými pomocníky. Při výběru vůně se snažte držet přírody a její mocné ozdravné síly. Vhodné jsou přírodní esenciální oleje před těmi syntetickými. Osvěžovače vzduchu plné chemikálií nejsou dobrou variantou.

Vhodné esenciální oleje:
Levandule, citrusové vůně, kadidlo, máta peprná, heřmánek, šalvěj, ylang ylang, bergamot, eukalyptus, jasmín, zázvor, sladká majoránka, koriandr. Seznam může pokračovat dále a dále, důležité je, aby vám byla vůně příjemná.

Jen opatrně pokud máte doma zvířecí miláčky. Některé oleje můžou být pro ně toxické. Zvláště kočky jsou velmi citlivé. Proto si u vašeho vybraného oleje prosím zjistěte, zda ho doma můžete používat, aniž by to zvířátku ublížilo.

 

Svíčky

Svíčka je jednoduchý způsob, jak aktivovat element ohně ve svém domově nebo na pracovišti. Plamen svíčky dokáže pohltit a spálit těžké energie, je mocnou léčbou energií. Čistí, inspiruje, pomáhá uvolňovat každodenní stres, přináší kreativní a zářivou kvalitu energie do jakéhokoliv prostoru. Její záře naplňuje místo vysokou vibrací. Oheň je považován ve všech kulturách za očistnou energii a je používám po tisíciletí v magických rituálech.

Nezáleží na barvě, tvaru, nebo velikosti, výběr je jen na vás a jakákoliv svíčka bude fungovat.

Umístění
Svíčka by měla hořet alespoň 1 hodinu a to v každé místnosti, umístěte ji tam, kde to bude pro vás pohodlné a zároveň bezpečné, kam děti ani zvířata nedosáhnou. Nenechávejte svíčky hořet bez dozoru. Takto můžete očistit jednu místnost po druhé.

Spálení negativní energie v určité oblasti
Svíčku také můžete použít ke zničení negativní energie a blokád vztahující se ke konkretní životní oblasti. Na papír můžete napsat, které oblasti svého života si přejete pročistit a papír umístit v blízkosti svíčky a po ukončení rituálu papír spálit v umyvadle.
Můžete svíčku zapálit a jen jí své starosti sdělit.
Pokud si přejete očistit a ochránit se, do vosku svíčky vryjte své jméno a datum narození. Toto očistí vaši auru, odstraní cizí vlivy a je velmi účinné, pokud k vám někdo vysílá negativní energie a záměry. Stejně tak můžete očistit a ochránit někoho jiného, stačí jen vrýt jméno osoby a datum narození.

 

Hudba

Hudba a zvuky jsou další způsob, jak změnit vibrace prostoru. Správně vybraná hudba a zvuky okamžitě pozvednout energie místnosti. To, že hudba léči a má vliv na naše životy, si uvědomovali již před staletími naši předkové. Všechno je v konstantním stavu vibrací. Léčení a čištění zvukovými vibracemi a vlnami je založeno na tom, že zvuk je schopen prostupovat skrze jakoukoliv hmotu a přetvářet její strukturu, změnit její vibrace pomocí vlastní vibrace.

Vhodné jsou Solfeggio frekvence, zvuky přírody, mantry, tibetské mísy, ale také jakákoliv hudba, která pozvedá vaši náladu a nabíjí prostor čerstvou, svěží, veselou energií, vedle které negativní energie nemá šanci koexistovat.

 

Hluk

Nečekaný a neobvyklý hluk je další způsob, jak vyrušit nízké energie a vyhnat je ze svého obydlí. To je také důvod, proč Číňané milují ohňostroje a proč v chrámech mnoha asijských zemí můžeme zaslechnout zvuky připomínající petardy. Hlasitý, nečekaný zvuk rozbije energetický vzorec a umožní mu jeho rozptýlení. Matka příroda dělá totéž s hlukem bouřek.

Petardy doma raději nezapalujte, ale můžete chodit po prostoru a hlasitě tleskat, případně si pořádně zařvat.

 

Další způsoby, jak pohnout energiemi ve vašem působišti.

Provětrejte, otevřete všechny okna a dveře, roztáhněte závěsy a nechte energii proudit.
Ukliďte si, ano i normální úklid a uspořádaní věcí odbourává stagnující energie.
Zbavte se toho, co již nepotřebujete, co jste dlouho nepoužili a co asi ani nikdy nepoužijete.
Zbavte se rozbitých a poškozených věcí, nebo je opravte.
Pohněte nábytkem a jeho rozmístěním, nízké energie potřebují něco nehybného, na čem můžou lpět. Prostor by měl být co nejširší a otevřený, aby se škodlivá energie mohla rozptýlit.
Živé rostliny - umístění živých rostlin do svých prostorů očistí nejen ovzduší, ale také energii.
Zatancujte si - tančením po bytě a všech jeho koutech a nejlépe i s hlasitým zpěvem nedovolí těžkým energiím setrvat ve vašich domovech. Tancem rozproudíte energetický tok, je to úžasná metoda, jak pročistit lenivé, stagnující a těžké energie. Šamani Jižní Ameriky často nemocným pokládají otázky : Kdy jste přestali tancovat? A kdy jste přestali zpívat?