Východní moudrosti zaměřené na meditaci, klid mysli a vnitřní vyrovnanost. Sbírka citátů, přísloví a moudrostí od různých autorů. Mezi autory je například Osho, Dalajláma, Buddha, dále Zenové moudrosti, Čínská přísloví, Buddhistické citáty, nebo i Aikidó přísloví.

Hlavní charakteristika východního učení spočívá v zapomenutí na hledání smyslu života, na honbu za potvrzením vlastní hodnoty a materialistickému zaměření, kdy "Já jsem důležitý, protože mám vzdělání, dobré postavení a peníze" a když tomu tak není, tak "Já nestojím za nic.". Místo toho nám pomáhá překonávat těžkosti a učí trpělivosti, uvědomění si své vlastní lidské hodnoty, kterou není nijak třeba dokazovat a soustředění na současný moment, na své bytí právě teď a tady. Učí nás, že ke štěstí nepotřebujeme mnoho, jen lásku sebe samých a dobré, upřímné vztahy a vše ostatní je nedůležitý blud diktovaný konzumní společností.

Východní moudrosti jsou v přímé opozici západnímu způsobu myšlení a bytí, kdy se člověk honí za lepším postavením, větší důležitostí, dražšími věcmi, aby udělal dojem na lidi, které v podstatě ani nemá rád a přitom mu uniká to podstatné a důležité.

 

Východní moudrosti

Celý svět je bránou ke svobodě, ale lidé nechtějí skrze ni projít.Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!