Charakteristika znamení Tygra

tygr charakteristika znamení

 

Vlastnosti

Odvaha, temperament, prudkost, přátelskost, potřeba líbit se, soutěživost, cílevědomost

Tygr je živý, temperamentní tvor. Má až neuvěřitelnou statečnost a je ochoten zapojit se do boje s nehynoucí odvahou. Nenachází tolik hodnotu v síle, nebo penězích, důležitý je pro něj vztah s blízkými. Přesto je velmi soutěživý a nenechá si ujít žádnou výzvu, zvláště když je v sázce jeho čest. Tygr je nepředvídatelný a není moudré podceňovat jeho reakce. Když je v pohodě, chová se jako kotě, ale jakmile ho něco vytočí, promění se v zuřivého tygra.

Je to přirozený vůdce. Jako šéf dokáže motivovat, hůře ale přijímá cizí názory. Je inteligentní, prozíravý a ostražitý. Je dobrý stratég, ale je zároveň velmi emotivní a tak dělá zbrklá rozhodnutí. Na druhé straně, se snaží získat souhlas od svých vrstevníků a rodiny. Pokud zažívá neúspěch v osobním, či profesním životě, propadá depresi. Kritika blízkých se ho velmi dotýká a může generovat nepředvídatelné reakce.

Tygr v elementu

Kov 1950 a 2010 - Kovový prvek vnáší rychlost v myšlení. Rád vynikne v davu, je sebevědomý a umí vystupovat. Dobrý při stanovování a plnění cílů. Má větší výkyvy nálad a neuvážené jednání, které by se měl naučit kontrolovat.

Voda 1902 a 1962 - Je klidnější povahy, dokáže porozumět ostatním. Má dobrou intuici a vynikající úsudek. Často je nerozhodný a před skokem váhá, nebo se zapomene ve snění.

Dřevo 1914 a 1974 - Je schopný pracovat s ostatními a to z něj dělá oblíbenou osobu. Není sobecký a je ochotný se o svůj majetek, čas a pozornost podělit. Je vznětlivý a měl by tuto vlastnost kontrolovat.

Oheň 1926 a 1986 - Je vtipný a má smysl pro humor. Má schopnost přesvědčovat davy prostřednictvím řeči. Přirozenou schopnost vést. Je plný energie a také více citlivý, než ostatní Tygři.

Země  1938 a 1998 - Je to realista. Má zodpovědnost a schopnost soustředit se na delší dobu, což mu přináší úspěch. Někdy bere život až příliš vážně.

 

Zdraví

Je silný a z nemoci se rychle zotavuje. Jeho problém bývá přečerpání, a tak by se měl naučit odpočívat. Nejvíce ho ohrožují záchvaty vzteku a s tím spojené zdravotní problémy, například srdce.

 

Domov

Jeho domov je originální, má rád barvy a světlo. Často doma mívá zvláštní předměty z cest jako třeba tibetské řezby a různé exotické předměty.

 

Práce

Má tendenci měnit zaměstnání, protože potřebuje výzvu a brzo se začne nudit. Pokud u jednoho zaměstnání vydrží, často dělá více věcí najednou. Většinou je přirozený vůdce a lépe pracuje v pozici, kde může velet. Jako zaměstnanec má problém s autoritami.
Důležitější je pro něj pocit štěstí, nežli hromadění peněz a proto rád peníze utrácí a také se o ně dělí. V utrácení může být impulzivní, protože ví, že si nějaké peníze vždycky vydělá. Někdy ho toto jednání zastaví až před samotným bankrotem.

Kompatibilní partneři v práci
Tygr v elementu Nejlepší spolupráce s Nejhorší spolupráce s
Kov Pes v elementu země Buvol v elementu oheň
Voda Prase v elementu kov Had v elementu země
Dřevo Tygr v elementu voda Kohout v elementu kov
Oheň Kůň v elementu dřevo Krysa v elementu voda
Země Drak v elementu oheň Opice v elementu dřevo

 

Přátelé

Má schopnost zvednou náladu i těm nejdepresivnějším a osamělým lidem. Nemá problém najít si přátele a má jich hodně. Ve skutečnosti se bez nich cítí smutný a nešťastný. Tygr potřebuje být obklopen rodinou a přáteli. Je to vlídný a štědrý přítel.

Kompatibilní přátelé: Koně a Psi
Největší nepřítel: Opice

Láska

Většinou je přitažlivý. Je romantický, spontánní a vášnivý. Jakmile má vážný vztah, chce v něm vládnout. Jeho přirozená tendence ochraňovat se může zvrhnout až o snahu o úplnou kontrolu partnera. I přes tuto negativní vlastnost je ve vztahu důvěryhodný a k partnerovy se chová zdvořile. Vedle sebe potřebuje někoho, kdo s ním bude držet krok a kdo dokáže tolerovat jeho kolísání nálad.

Roční horoskop pro Tygra
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!