Vytřepejte to ze sebe! Trauma a stres uvolňující cvičení - TRE (trauma realese exercise).

 Určitě znáte fráze "Ten se z toho rychle oklepal.", "Setřásl to ze sebe." a podobně. A podobné přirovnání najdeme v jazycích po celém světě. A možná je to právě proto, že instinktivně víme, co bychom měli dělat, abychom se zbavili stresu a traumat, které jsme prožili a které se nám ještě nepodařilo dostat ven z našeho těla, duše, psychiky - prostě z celé naší bioenergetické bytosti. 

Život je často stresující a traumatizující a to pro každý živí organismus včetně nás lidí. Zvířata prožívající stres a strach se přirozeně třesou a tím odbourávají napětí a těžké energie. Zapomněli jsme používat tuto naši moudrost těla. Naše ego, naše civilizované chování nám nedovoluje začít se třást jak šílenci a využívat tento mocný nástroj k uvolnění traumat a stresu.

Ale je jisté, že to všichni potřebujeme, protože každý z nás si čas od času projde nějakým stresovým obdobím. Potřebujeme se znovu radovat a cítit se dobře ve svém těle, potřebujeme ze sebe vyhnat vnitřní démony, nechat proud života skrze sebe protékat, být uzemnění. Můžeme trávit roky u psychologa povídáním o tom, co se nám stalo a jak jsme se cítili a nebo můžeme celkem rychle ze sebe všechno vytřepat.

Co je uzemněnost? Představte si, že vaše tělo je váš dům, ale je v něm mnoho nezvaných a nevítaných hostů a vy tam proto být nechcete, necítíte se tam dobře. Jednoduše se necítíte se ve své kůži. A uzemněnost je, když nezvané hosty vyprovodíte ven a zpět si vezmete to, co vám patří a to je vnitřní klid.

Stres si na bioenergetické úrovni v sobě můžete nosit i desetiletí. Mohli jsme už dávno zapomenout na to, co ho způsobilo a ona situace už dávno neexistuje, ale energie tohoto zážitku jsme nikdy plně neodbourali a nosíme to v sobě až do teď a už jsme si na tíhu tak zvykli, že si to ani neuvědomujeme.

terapie

Techniku otřepání se (Shaking Practice) můžeme najít i v tradičním čínském cvičení, kdy ze sebe vyklepáváme vše těžké a negativní a znovu dovolujeme životní Chi energii proudit skrze nás.
Krátké video níže.
(Všechny videa níže jsou v angličtině, bohužel nám nebylo umožněno přidat české titulky. Můžete ale použít automatický český překlad kliknutím ve videu na ikonku "nastavení" - "titulky" - spodní volba "vytvořeno automaticky" a zvolíte český automatický překlad.)

 

Video bioenergetické odbourání zátěže níže.

 

TRE Cvičení

A teď se dostáváme k samotnému TRE cvičení, které vytvořil doktor David Berceli. Doktor Berceli je mezinárodní odborník v oblasti traumatických intervencí a řešení konfliktů. Již 20let pracuje v konfliktních zemích a pomáhá lidem uzdravit se z válečných traumat. I on sám při své práci mnoho válečných traumat prožil. Dalo by se o něm a jeho technice napsat hodně a hodně, ale kapacity tohoto článku to neumožňují. A proto přejděme rovnou k TRE cvičení.
Dostupný materiál v českém jazyce je např. kniha od Dr. Berceli "Revoluční metoda uvolňování traumatu: Překonej své nejtěžší krize".

TRE cvičení se skládá ze 7 cviků, které v těle nastartují proces třesení. Třesením se, ze svého těla vyloženě vyhazujeme zlé energie. Není třeba myslet na to, co ze sebe vytřepat jako první. Tělo samo ví, čeho se nejdřív potřebuje zbavit a v jakém množství. Ve většině případů to chce více času a pravidelné provádění cvičení.

Jak provádět TRE cvičení

Na videu níže je kompletní návod, jak provádět TRE cvičení. Jako u předchozích videí bez českého překladu, ale můžete si u něj nastavit automatický český překlad. Pod videem je každý cvik jednotlivě rozepsán.


 

Dramatická ukázka uvolnění traumatu s pomocí TRE

 

Takže milí přátelé, otřepejte se ze všeho zlého a znovu nalezněte radost a vnitřní pohodu.

 
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!