Slunce a Měsíc jsou během úplňku od sebe tak daleko, jak jen mohou být. Úplněk je čas nechat věci odplynout a začít s novými záměry. Je to jako kdyby vaše ego a pocity byly oddělené. Úplněk vynáší na povrch všechny naše emoce, dobré i špatné. V tomto čase se můžete skutečně vypořádat se svými emocemi, aniž by vám v tom překáželo vaše ego.

Úplněk a Magická Praxe

Úplněk je vždy mimořádně silným okamžikem pro magické rituály, věštění a duchovní práci. Tento čas umožňuje maximální propojení s lunární energií a můžeme jej využít pro jakýkoli rituál nebo kouzlo. A nemusí to být složité ani drahé – někdy jsou nejjednodušší rituály nejúčinnější, přinášejíce do našich životů lásku a hojnost.

 Úplněk a úplňkové rituály

Úplněk trvá tři dny

Technicky vzato, bod, kdy je Měsíc v úplňku, trvá jen okamžik. Také přesný čas úplňku může nastat kdykoliv v noci, během dne, dokonce i uprostřed dne. Pouhým okem se však Měsíc může jevit jako úplněk po dobu tří dnů. Také z magické perspektivy můžeme s úplňkovou energií pracovat tři dny. V aktuální den úplňku, den před a den po. V naší aplikaci Lunární kalendář si můžete zjistit, kdy nastane příští úplněk. A to nejen den, ale také přesnou minutu. Najdete tam také všechny fáze měsíce pro celý rok.

 

Efekt úplňku na planetu, lidi i celou živočišnou říší je rozsáhlý

Moře

Účinky Měsíce se datují do legend a mytologie starověkých civilizací. Když jsou Slunce, Měsíc a Země v jedné linii (v době novu nebo úplňku), má sluneční vliv aditivní účinek na měsíční vliv a vytváří mimořádně vysoké přílivy a velmi nízké odlivy. Přílivy a odlivy jsou způsobeny Měsícem. Gravitační přitažlivost Měsíce vytváří něco, čemu se říká slapová síla. Slapová síla způsobuje, že se Země – a její voda – vyboulí na straně nejblíže Měsíci a na straně nejvzdálenější od Měsíce. Tyto boule vody jsou přílivy.

 

Ledviny

Ledviny. Studie z roku 2011 na téměř 1500 lidech, publikovaná v Journal of Urology, zjistila, že bolest ledvinových kamenů se výrazně zvýšila během úplňku. Jedna z teorií říká, že lunární cyklus ovlivňuje rovnováhu tekutin – a orgány spolu se zbytkem našeho těla tvoří asi 60 procent vody.

 

Spánek

Další studie zjistila, že úplněk byl spojen s horším spánkem pomocí několika metrik. Během této lunární fáze účastníkům trvalo o pět minut déle, než usnuli, spali o 20 minut méně, trvalo jim déle, než dosáhli REM spánku, zaznamenali 30% snížení hlubokého spánku a zaznamenali sníženou kvalitu spánku.

 

Kriminalita

Lunatic / lunetic, tedy šílenec a blázen pochází ze slova Luna, latinského slova pro Měsíc. Předpokládalo se, že lidé častěji projevovali nevyzpytatelné chování během úplňku, a že měsíční fáze způsobily dočasné šílenství. A něco na tom je!

Federálně sponzorovaný program s názvem The National Criminal Justice Reference Service (NCJRS) - česky pak Národní referenční služba pro trestní soudnictví vydala publikaci s názvem Lunární efekt, kde z rozsáhlé analýzy dat o lidském chování a lunární astronomii vyplývá:
Empirická pozorování, výzkum a syntéza poznatků z fyziky, astronomie, biologie a psychologie mohou být aplikovány na teorii biologických přílivů a odlivů. Touto teorií lze ukázat, že gravitační síla interaguje se silami lidské evoluce a chování. Gravitace přímo ovlivňuje lidský nervový systém a může způsobit, že lidé budou podrážděnější nebo pomalejší v závislosti na individuální vnímavosti. Lidé s nestabilní osobností a poruchami nálady nebo ti, kteří jsou již ve stresu, mohou zažít důsledky nadměrného kosmického vlivu. Pokud jsou takové osoby náchylné k násilí, mohou být donuceny k nekontrolovatelnému chování. Legenda o vlkodlacích a teorie astrologie mohou mít nějaký vědecký základ, jak odhalují korelace údajů policie a hasičů s údaji o sebevraždách a vraždách v San Franciscu a na Floridě, které se zdají být v přímé korelaci s výskytem úplňku.

Jiná studie se zabývala údaji během 5ti let z policejních záznamů na Floridě, které ukázaly nárůst případů vražd a přitěžujících útoků během úplňku.

Úplněk a úplňkové rituály

 

Magický úplněk: Touhy duše pod lunárním svitem

Lunatic je spojen s negativním významem, jako šílenec a blázen. I v tarotu, když se nám objeví karta měsíce, tak ukazuje na iluze, sny, a často falešné představy a lži.

Čarodějnickým faktem ovšem je, že úplněk nám dává prostor pro snění a iluze. Sny, které se mohou stát realitou. Každý úspěšný člověk, vědec, umělec, inovátor, podnikatel byl svého času snílek a lunatik, možná také pro okolí blázen. Díky nim je náš lidský pokrok tam, kde je.

Fáze měsíce v úplňku v nás může probudit šílenost toho, co je možné. A proto se nebojme snít velké sny.

 • 🌟 Úplněk rozevírá prostor pro i ty nejbláznivější sny, které vytryskují přímo z naší duše a touží po naplnění. Kde omezená realita reálného světa není podstatná.
 • 🌟 Proto dejme našemu snění během úplňku plný prostor bez jakéhokoliv omezení.
 • 🌟 Úplněk je čas, kdy si my sami můžeme dovolit připustit naše sny, touhy, potřeby a neomezovat se limity toho co by mohlo být možné.
 • 🌟 Úplněk nám ukazuje mnohé brány, I ty nejšílenější.
 • 🌟 Úplněk je čas, kdy naše duše může svobodně dýchat.

úplňkové rituály a kouzla

 

Středověké pověry k odrazení práce s magií úplňku

Tyto přesvědčení, i když nám mohou dnes připadat bizarní, nám přinášejí pohled na to, jak lidé v minulosti vnímali tuto tajemnou a oslnivou planetu. Zároveň nám ukazují, jak se náš vztah k Měsíci v průběhu času změnil.

 • 🌟 Pokud se měsíční svit dotkne tvé tváře, Měsíc ji ukradne všechnu její krásu.
 • 🌟 Těhotná žena spící pod měsíčním svitem, jenž umožní, aby se svit Měsíce dotkl jejího břicha, porodí idiota.
 • 🌟 Ďábel žije na Luně a ovládá Ji; tím pádem převezme kontrolu nad každým, kdo pohledí do Její tváře.

Středověké pověry k odrazení práce s magií úplňku

 

 

Jak využít sílu úplňku: magie a rituály

Úplněk nabízí ideální okamžik pro širokou škálu kouzel a rituálů. Můžete se věnovat rituálům očisty a kouzlům na odstranění nepříjemného, stejně jako kouzlům a rituálům intence, které se zaměřují na to, co chcete přivést do svého života.

 • 🌟 Během úplňku můžete provést oba druhy rituálů současně. Očistit se a symbolicky se zbavit toho, co již nepotřebujete, a poté se soustředit na rituály intence a manifestace toho, co si přejete. Pokud plánujete provést oba druhy rituálů, doporučuji začít rituálem očisty a poté přejít k rituálu intence.
 • 🌟 Magický a energetický vliv úplňku trvá tři dny, což vám poskytuje dostatek času pro provádění svých rituálů a kouzel.
 • 🌟 Všechna kouzla a rituály provedené během úplňku mají větší sílu a potenciál pro úspěch.

 

Marilyn Monroe rituál

Tento rituál nazývám Marilyn Monroe rituál, protože ho skvěle vystihla v jednom rozhovoru. V podstatě intuitivně provedla rituál a pravděpodobně o tom, že čaruje neměla tušení. Půvab tohoto kouzla je v jeho jednoduchosti. K tomuto kouzlu nic nepotřebujete a nemusí zabrat ani moc času. Pro tento rituál nepotřebujete nic kromě spojení se sebou samými a kosmem. Je to krásný způsob, jak se ponořit do svého nitra a komunikovat s větším celkem.

 

Jak rituál provést:

 • 🌟 Promlouvejte k Měsíci. Sdělte mu své touhy. Během tohoto rituálu můžete promlouvat k Měsíci a sdělit mu své nejhlubší touhy a přání. Neřešte, co je nebo není možné. Nechte svou duši mluvit a nechte vesmír pracovat.

Zaříklado úplněk

 

Další využití úplňkové energie

Meditace a introspekce

Úplněk přináší magický okamžik pro meditaci a hlubší sebepozorování. Bez ohledu na to, zda jste zkušenými meditujícími nebo se do meditace teprve pouštíte, tento čas nabízí ideální příležitost. Meditace je prostor pro introspekci a sebepozorování bez jakéhokoli sebeposuzování.

Úplněk vás povzbuzuje k tomu, abyste se ponořili do vlastního nitra, abyste mohli pozorovat emoce a myšlenky, které byly dlouho ukryté a nyní touží po uvolnění. Otevřete se jim, nechte je projít skrze sebe, aniž byste je odsuzovali nebo se je snažili potlačit. Nezkoušejte je zatlačit zpět do svého podvědomí. Pouze je pozorujte, jako byste pozorovali mraky, které se neustále mění a jdou dál.

Doba meditace může být krátká, několik minut, nebo budete potřebovat více času, zejména pokud teprve začínáte, nebo procházíte intenzivními emocemi, které je těžké zvládnout.

 • 🌟 Úplněk nás vyzývá k tomu, abychom to vše nechali jít, uvolnili a propustili. Je to čas pro uzdravení a osvobození.

Magie úplňku

 

Psaní jako terapie

Využijte úplněk k tomu, abyste se ponořili do svého vnitřního světa a lépe se poznali. Jedním z úžasných způsobů, jak toho dosáhnout, je začít psát. Nemusíte se angažovat do tradičního deníku, stačí začít psát, ať už na papír, do sešitu nebo do počítače.

Během tohoto času máte nejblíže ke svému podvědomí. Psaní vám umožní objevit, co uvnitř sebe skrýváte, a můžete zaznamenat myšlenky, pocity a nápady, které se vám při tom objeví. Psaní je skvělým způsobem, jak zjistit, co byste měli opustit ve svém životě.

Můžete si také zapisovat své záměry a to, co si přejete. Psaní vám pomůže stanovit si jasné cíle a zaměřit svou energii na to, co je pro vás nejdůležitější.
Během tohoto automatického psaní, kdy necháváte myšlenky a emoce volně proudit na papír, se můžou objevit myšlenky a emoce, o kterých jste neměli ani tušení, že je v sobě máte. Je to podobné, jako když mluvíte s blízkým přítelem a najednou začnete sdílet hluboké myšlenky, které jste si sami předtím neuvědomovali.

 • 🌟 Pokud máte během úplňku čas, pište. Nechte myšlenky proudit a objevte to, co se skrývá hluboko uvnitř vás.

 

Nabijte své Krystaly

Využijte energii úplňku k očištění a nabití svých krystalů. Jednoduše je umístěte přes noc pod měsíční světlo, nebo k oknu.  Tímto způsobem můžete dosáhnout obnovy energie uvnitř krystalů. Tento proces pomáhá očistit krystaly od jakékoliv negativní energie, která se mohla během jejich používání akumulovat. Místo toho budou naplněny pozitivní energií a mohou vám tak lépe sloužit ve vašich duchovních a magických praktikách.

 

Pořiďte si tarotové či vykládací karty

Pokud jste ostřílení praktikující tarotu nebo chcete začít s prvním balíčkem, měli byste zkusit využít energii úplňku k vylepšení své praxe. Než použijete nový balíček karet, otevřete balíček, rozložte karty a nechte karty přes noc ležet pod úplňkovým světlem, nebo u okna. Nejen, že to sadu očistí od veškeré energie, která se na ni dostala během cesty k vám, ale také ji nabije silnou energií úplňku.

 

Vytvořte si měsíční vodu

Měsíční voda je skvělý způsob, jak využít energii úplňku způsobem, který můžete využívat po celý měsíc. Vezměte skleněnou nádobu s čistou vodou a nechte ji na noc za úplňku. Na nádobu, nebo na papír pod ní si můžete napsat své záměry nebo pozitivní afirmace. Měsíční vodu lze poté použít k řadě věcí, včetně vaření, úklidu vašeho domova, zalévání rostlin, přidání pár kapek do koupele, v bylinných lécích, v pleťovém toneru nebo jen jako nápoj, buď samotný nebo v čaji. Můžete ji nalít do rozprašovače a používat ji podobně jako parfém. Tímto parfémem se denně můžete po ránu kropit.

 

Další vhodné úplňkové aktivity:

 • 🌟 Očista: Provádějte rituály očisty, abyste se zbavili negativní energie a starých vzorců.
 • 🌟 Tvoření magických amuletů nebo talismanů: Vytvořte si osobní amulety nebo talismany, které vás budou chránit nebo podporovat.
 • 🌟 Divinace: Použijte tarot, runy nebo jiné nástroje pro prorokování a získání vedení od vyšších sil.
 • 🌟 Sběr bylin a léčivých rostlin: Úplněk může být vhodným časem pro sběr bylin a rostlin pro léčebné nebo magické účely.
 • 🌟 Čištění a nabíjení magických nástrojů: Očistěte a nabijte své magické nástroje, aby byly připraveny pro další práci.
 • 🌟 Poděkování: Vyjádřete vděk za to, co máte, a požádejte o pokračující ochranu a podporu.
 • 🌟 Dokončení seznamu úkolů: Vzhledem k tomu, že úplněk je nejlepší čas na opuštění, je to skvělý čas na dokončení projektů a úkolů. Když nenesete tíhu nedokončených úkolů, máte větší kapacitu lépe se soustředit na své nové záměry.
 • 🌟 Zahájení nových projektů: Úplněk je vhodným časem pro zahájení nových projektů nebo dobrodružství.

Úplněk a úplňkové rituály

 

Úplněk je čas otevření se a nahlédnutí do svého nitra. Čas otevřít se nemožnému, Vše je možné při úplňku. Je to magický okamžik, který nám nabízí mnoho příležitostí pro duchovní růst a transformaci. Úplněk nám umožňuje spojit se s vlastním nitrem, objevovat hlubší vrstvy svého vědomí a komunikovat s vyššími silami. Není třeba se bát této magické doby; spíše bychom měli využít její síly ke svému rozvoji a přeměně.
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!