Jak jste jistě sami zažily jsou místa, kam když vejdete máte okamžitě pozvednutou náladu a cítíte se dobře, a pak jsou místa, kde vás svírá úzkost. Každé místo má svou energii a tato energie na nás působí. Naše činy, myšlenky a emoce, ale i činy, myšlenky a emoce druhých lidí a entit zanechávají energetickou stopu v prostoru, která ovlivňuje vše a každého v prostoru.

Tak, jak se každý den sprchujeme, a jak uklízíme své domovy i pracoviště, tak bychom měli pravidelně čistit stagnující nahromaděnou nízkou energií. Sebeočista i očista našich území je samozřejmá. Když se měsíc nevykoupeme, budeme zapáchat a ostatní lidé s námi nebudou rádi trávit čas. A když neuklidíme své prostory, tak se nám tam také žít moc dobře a pohodlně nebude. Myjeme se a uklízíme si, protože víme, že je to nutné a vidíme a po čichu cítíme, kdy to máme udělat. Ale pravidelnou energetickou očistu většina evropanů nedělá, na rozdíl od asijských kultur, kde se jedná o běžnou a samozřejmou záležitost. Důvod je ten, že jsme k tomu nebyli vedeni a také, že energii nemůžeme vidět našimi pěti smysli, můžeme ji rozpoznat, jen podle našich pocitů.

Očista domu od negativní energie

Dobrá zpráva je, že můžete ovlivnit energii místa a nahromaděnou negaci jednoduše vyčistit. Následující očišťující techniky můžete provádět ve svých domovech i na pracovišti a všude, kde trávíte mnoho času.

 

Jak poznáme, že náš prostor potřebuje očistu?

Důležité je provádět energetickou očistu pravidelně, a to bez čekání na "zvláštní" okamžiky. Klíčové je vytvořit takové prostředí, které umožní neustálou očistu energie, což povede k neustále harmonickému a plynulému toku energie. Tento stav můžeme podpořit různými praktikami.

Umístěním křišťálů, solných lamp a ochranných symbolů do našeho prostoru vytváříme energetické centrum, které nepřetržitě pracuje na očistě a posilování energie. Udržováním čistoty a minimalizací zbytečných věcí v prostoru také vytváříme podmínky pro harmonickou očistu. Vůně, jako například éterické oleje nebo vonné tyčinky, aroma lampy, mohou rovněž přispět k udržení pozitivní energie v prostoru. Tímto způsobem se stává energetická očista neustálou a průběžnou součástí našeho životního stylu.

 • 🌟 Cítíme napětí, úzkost, strach a smutek. Komunikace vázne, můžete mít bolesti hlavy a trpět nespavostí.
 • 🌟 Po nastěhování se do nového domova nebo kanceláře.
 • 🌟 Při a po náročném období, jako je hádka, neshody a především vážné situace, jako nemoc, ztráta práce, osobní krize, úmrtí.
 • 🌟 Když se nám nedaří.

 

Očista prostoru vykuřovadly

Pročistěte svůj prostor vykuřováním. Vykuřování je metoda stará jak lidstvo samo, a používá se k očistě duše, prostoru a ochraně před negativními vlivy ve všech koutech světa. Používala se staletí i v Evropě. Je to nejzákladnější metoda k očištění.

Očista prostoru vykuřovadly

Jaká kadidla použít pro čištění vykuřováním

 • 🌟 Pálení šalvěje je tradiční metoda šamanů severoamerických indiánů.
 • 🌟 Pálení santalového dřeva je vykuřovací substance populární v Indii, Číně, a jihovýchodní Asii.
 • 🌟 Palo Santo, neboli Svaté dřevo vůní připomínající santalové dřevo je populární mezi indiány střední Ameriky.
 • 🌟 Vonné tyčinky jsou snadnou a pohodlnou alternativou klasického vykuřování a jsou nejsnadněji k dostání. Ovšem to, že jsou snadno k dostání nijak nesnižuje jejich očisťující efekt. Pokud použijete vonné tyčinky, svažte jich několik k sobě.
 • 🌟 Vonné  kužele k důkladné očistě prostoru nejsou vhodné. Není radno se s nimi pohybovat po bytě. Po zapálení se musí nechat ležet na místě. Můžete je ovšem použít jako podpůrné čistidlo.

 

Jak provést očistu vykuřováním

Zapalte vaše zvolené vykuřovadlo. Kouřem můžete nejdřív očistit sebe. Ve vaší auře mohlo uvíznout mnoho nízké energie a kouřem ji uvolníte. Obklopte kouřem každou část vašeho těla. Nohy, ruce, trup, záda, hlavu i prostor nad hlavou. Pokud vám to vaši blízcí dovolí a budou o to stát, nabídněte vykuřovací očistu i jim.

Abychom dosáhli úplné očisty, není dostatečné jen umístit vykuřovadlo uprostřed místnosti. Projděte pečlivě všechny prostory, postupujte kolem stěn a v každém rohu proveďte kouřivý pohyb odspoda nahoru, následující směr hodinových ručiček. Při této činnosti můžete recitovat modlitbu, mantru nebo zaříkadlo, například "Uvolňuji nízkou energii z tohoto místa". Takto se postupně dotkněte každé místnosti, kterou chcete očistit. Nezapomeňte otevřít okna, aby mohla negativní energie odejít.

 

Očista prostoru solí

Sůl je vynikajícím energetickým čističem. Jako houba natahuje a vstřebává do sebe všechny negativní, těžké a nízké energie z okolí. Po staletí se používá ve Feng shui k očistě, ochraně a správnému proudění životní energie. Také čarodějnice staré Evropy znaly její sílu a při svých rituálech kolem sebe obsypali kruh, aby k nim nic zlého nemohlo. Používali sůl jako ochranu před duchy, zlými úmysly a pomluvami. Moderní wellness a spa i mnohé domácnosti si začínají uvědomovat kvalitu soli a umisťují do svých prostorů solné lampy.

Očista prostoru solí

 • 🌟 Nikdy nekonzumujte použitou sůl
 • 🌟 Ani nádoby nikdy nepoužívejte ke konzumaci. Nejlépe je vyhoďte.
 • 🌟 Nezbavujte se použité soli kolem svého domova. Můžete ji vhodit do přírody, nebo do popelnice.
 • 🌟 Můžete použít jakoukoliv sůl, ale doporučujeme mořskou sůl s hrubým zrnem nebo himalájskou sůl s hrubým zrnem.

 

Posyp solí

Na noc a nebo před tím, kdy vyrazíte ven a kdy po prostoru nikdo nebude chodit posypte solí s hrubým zrnem. Po probuzení nebo po příchodu ji smeťte a vyhoďte mimo dům.

 

Solný roztok

Co budete potřebovat: Sůl, skleněná nádoba

Pro vytvoření solného roztoku potřebujete skleněnou nádobu, například od majonézy nebo okurek. Do této nádoby nasypejte sůl, která by měla tvořit zhruba 20 % objemu nádoby, a zalijte ji vodou. Pečlivě promíchejte, aby se sůl ve vodě rozpustila. Umístěte jednu takovou nádobu do každé místnosti, kterou chcete očistit. Po měsíci působení roztok i nádobu vyhoďte.

 

Miska se solí

Co budete potřebovat: sůl, skleněná miska

Do skleněné misky nasypejte sůl a nechte jednu misku v každé místnosti. Po měsíci sůl vhoďte do přírody daleko od domova a misku řádně umyjte pro nasypání další soli.

 

Nádoba s mincemi

Co budete potřebovat: sůl, nádoba (skleněná, porcelánová nebo kovová), šest mincí vyrobených z mosazi

Postup:

 1. Naplňte nádobu asi do 3/4 jejího objemu solí.
 2. Na vrch soli položte šest mosazných mincí.
 3. Zbývající 1/4 nádoby zalijte vodou.
 4. Umístěte tuto nádobu do místnosti, kterou chcete očistit a harmonizovat.
 5. Reakce mezi solí a mosazí začne vytvářet krásné krystaly, které budou postupně absorbovat negativní energie.
 6. Během měsíce, kdy nádoba působí, se nedotýkejte nádoby a nepřemisťujte ji. Pokud to bude nutné, použijte rukavice nebo utěrku.
 7. Po uplynutí měsíce vyhoďte všechny složky – nezkoušejte nádobu čistit, ani mince uchovávat pro další použití. Absorbovaly mnoho těžké energie a je důležité vše řádně zlikvidovat.

Tímto jednoduchým procesem můžete využít sílu soli a mosazných mincí k očištění a transformaci energií ve svém prostoru.

 

Solné lampy

Solné lampy nejen krásně hřejí, ale také čistí vzduch kolem sebe a přinášejí do prostoru mnoho dalších výhod. Tyto přínosy zahrnují:

 • 🌟 Uvolňování negativních iontů: Solné lampy produkují negativní ionty, které neutralizují pozitivní ionty v ovzduší. Tím pomáhají vyrovnávat náboj vzduchu a vytvářejí prostředí, které podporuje zdraví a pohodu.
 • 🌟 Podpora detoxikace vzduchu: Jako malé přírodní čistírny vzduchu odstraňují solné lampy z prostoru různé nečistoty a alergeny, jako jsou prach, pyl, bakterie a viry.
 • 🌟 Pozitivní vliv na náladu: Jemné světlo solné lampy vytváří příjemnou atmosféru a působí harmonizačně na psychiku. Mnoho lidí pociťuje zlepšení nálady a snížení stresu a úzkosti.
 • 🌟 Podpora spánku: Negativní ionty z solných lamp mohou zlepšit kvalitu spánku tím, že pomáhají uvolnit tělo a mysl a vytvářejí klidnější prostředí.
 • 🌟 Energetická očista: Solné lampy mají schopnost odstraňovat energetické bloky a podporovat plynutí pozitivní energie. Světlo a teplo, které vydávají, jsou jakýmsi "léčivým" světlem pro prostor.

Celkově lze říci, že solné lampy jsou nejen estetickým doplňkem, ale také mocným nástrojem pro zlepšení životního prostředí a podporu fyzického, emocionálního a energetického blaha.

magie solných lamp

 

Ochrana prostoru krystaly

Krystaly mají jedinečnou schopnost chránit domov před negativní energií. Svými strukturami dokáží pohlcovat a transformovat nepříznivé vibrace, čímž vytvářejí ochranný energetický štít. Tyto kameny působí jako jakási energetická houba, která zachycuje a neutralizuje nepříznivé vlivy, které by mohly narušit harmonii prostoru. Krystaly mající schopnost absorbovat negativitu jsou selenit, tygří oko, ametyst, černý turmalín nebo černý obsidián.

Rozmístění krystalů po vašem prostoru je skvělým způsobem, jak zvýšit pozitivní energii a harmonii. Umístění krystalů vedle postele má zvláštní význam, protože vás bude podporovat přímo během spánku a odpočinku.

ochranné krystaly

 

Krystaly ve tvaru pyramidy

Zvláštní pozornost si zasluhují krystaly ve tvaru pyramidy. Tyto pyramidální krystaly mají schopnost soustředit energii a zároveň ji rozptylovat do prostoru. Pyramidy symbolizují spojení s kosmickou energií a mají schopnost vyzařovat pozitivní vibrace, které čistí a oživují okolní prostor. Umístění pyramidálního krystalu do domova může posílit energetickou ochranu, zlepšit tok energie a vytvořit klidné a vyvážené prostředí. Jsou to jakési "antény" pro pozitivní energii, která proudí do domu a zároveň odvádí nepotřebné vibrace pryč.

 

Jak se o krystaly starat

Starost o krystaly je důležitá pro udržení jejich energie a účinnosti. Jednou za měsíc je doporučeno své krystaly pečlivě opláchnout pod tekoucí vodou, což pomáhá odstranit nahromaděnou negativní energii. Poté je nechte nabít pozitivní energií. K tomu můžete využít energii úplňku, postavit krystaly pod měsíční světlo, nebo je umístit poblíž hořící svíčky, která symbolizuje transformaci energie. Tímto způsobem budou vaše krystaly stále schopny plně působit a podporovat pozitivní vibrace ve vašem prostoru.

 

Svíčky

Svíčka je jednoduchý způsob, jak aktivovat element ohně ve svém domově nebo na pracovišti. Plamen svíčky dokáže pohltit a spálit těžké energie, je mocnou léčebnou energií. Čistí, inspiruje, pomáhá uvolňovat každodenní stres, přináší kreativní a zářivou kvalitu energie do jakéhokoliv prostoru. Její záře naplňuje místo vysokou vibrací. Oheň je považován ve všech kulturách za očistnou energii a je používám po tisíciletí v magických rituálech.

Nezáleží na barvě, tvaru, nebo velikosti, výběr je jen na vás a jakákoliv svíčka bude fungovat.

Plamen svíčky dokáže pohltit a spálit těžké energie

 

Umístění svíčky

Svíčka by měla hořet alespoň 1 hodinu a to v každé místnosti, umístěte ji tam, kde to bude pro vás pohodlné a zároveň bezpečné, kam děti ani zvířata nedosáhnou. Nenechávejte svíčky hořet bez dozoru. Takto můžete očistit jednu místnost po druhé.

 

Vůně

Vůně dokáží pozvednout atmosféru v prostoru a také ho chránit před negativními energiemi a špatným vlivem. Dokáže prostor očistit, restartovat a okamžitě pozvednout vibrace na vyšší frekvenci. Ochraňuje a působí také jako repelent na nízké energie a poskytuje podpůrnou atmosféru.

Používání esenciálních olejů je součástí lidské civilizace více než 5 tisíc let. Použití aromatických látek k očistným a požehnávajícím rituálům sahá daleko do starověkých civilizací.
Čím váš domov provoníte záleží jen na vašich preferencích. Difuzéry, spreje s esenciálními oleji, aromatické lampy jsou vhodnými pomocníky. Při výběru vůně se snažte držet přírody a její mocné ozdravné síly. Vhodné jsou přírodní esenciální oleje před těmi syntetickými. Osvěžovače vzduchu plné chemikálií nejsou dobrou variantou.

Magie vůně

 

Vhodné esenciální oleje:

Levandule, citrusové vůně, kadidlo, máta peprná, heřmánek, šalvěj, ylang ylang, bergamot, eukalyptus, jasmín, zázvor, sladká majoránka, koriandr. Seznam může pokračovat dále a dále, důležité je, aby vám byla vůně příjemná.

Jen opatrně pokud máte doma zvířecí miláčky. Některé oleje můžou být pro ně toxické. Zvláště kočky jsou velmi citlivé. Proto si u vašeho vybraného oleje prosím zjistěte, zda ho doma můžete používat, aniž by to zvířátku ublížilo.

 

Hudba

Hudba a zvuky jsou další způsob, jak změnit vibrace prostoru. Správně vybraná hudba a zvuky okamžitě pozvednou energie místnosti. To, že hudba léčí a má vliv na naše životy, si uvědomovali již před staletími naši předkové. Všechno je v konstantním stavu vibrací. Léčení a čištění zvukovými vibracemi a vlnami je založeno na tom, že zvuk je schopen prostupovat skrze jakoukoliv hmotu a přetvářet její strukturu, změnit její vibrace pomocí vlastní vibrace.

Vhodné jsou Solfeggio frekvence, zvuky přírody, mantry, tibetské mísy, ale také jakákoliv hudba, která pozvedá vaši náladu a nabíjí prostor čerstvou, svěží, veselou energií, vedle které negativní energie nemá šanci koexistovat.

 

Hluk

Nečekaný a neobvyklý hluk je další způsob, jak vyrušit nízké energie a vyhnat je ze svého obydlí. To je také důvod, proč Číňané milují ohňostroje a proč v chrámech, ale také v domovech mnoha asijských zemí můžeme zaslechnout zvuky připomínající petardy. Hlasitý, nečekaný zvuk rozbije energetický vzorec a umožní mu jeho rozptýlení. Matka příroda dělá totéž s hlukem bouřek.

Petardy doma raději nezapalujte, ale můžete chodit po prostoru a hlasitě tleskat, případně si pořádně zařvat.

Vyhnání nízké energie

 

Další způsoby, jak pohnout energiemi ve vašem působišti

🌟 Provětrejte, otevřete všechny okna a dveře, roztáhněte závěsy a nechte energii proudit.
🌟 Ukliďte si, ano i normální úklid a uspořádání věcí odbourává stagnující energie.
🌟 Zbavte se toho, co již nepotřebujete, co jste dlouho nepoužili a co asi ani nikdy nepoužijete.
🌟 Zbavte se rozbitých a poškozených věcí, nebo je opravte.
🌟 Pohněte nábytkem a jeho rozmístěním, nízké energie potřebují něco nehybného, na čem můžou lpět. Prostor by měl být co nejširší a otevřený, aby se škodlivá energie mohla rozptýlit.
🌟 Živé rostliny - umístění živých rostlin do svých prostorů očistí nejen ovzduší, ale také energii.
🌟 Zatancujte si - tančením po bytě a všech jeho koutech a nejlépe i s hlasitým zpěvem nedovolí těžkým energiím setrvat ve vašich domovech. Tancem rozproudíte energetický tok, je to úžasná metoda, jak pročistit lenivé, stagnující a těžké energie. Šamani Jižní Ameriky často nemocným pokládají otázky : Kdy jste přestali tancovat? A kdy jste přestali zpívat?
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!