Charakteristika znamení Prasete
Charakteristika prasete

 

Vlastnosti

Pracovitý, štědrý, ochotný, materialistický, naivní, galantní, optimistický

Prase je požitkářský tvor, raduje se ze života a všeho, co mu může nabídnout. Miluje jídlo, odpočinek, milování, bohatství a trávení příjemného času s blízkými.
Ve svém chování je to perfekcionista, je galantní a stylový. Na ostatní může působit jako snob, ale on sám se necítí být nikomu nadřazen. Má srdce ze zlata, je čestný a upřímný, také tolerantní a optimistický. Prase je snadno vznětlivé, ale nesnáší hádky. Spory spíše urovná. Nebojí se problému, ale je to prostě soucitná duše, která chce udržet mír.

Raději dává, než přijímá. Nedokáže požádat o pomoc a radši si nějak poradí sám. Má tendenci pečovat o ostatní a kdykoli jim pomoci. Je důvěřivý a někdy naivní, může tak snadno spadnout do pasti lidí, kteří ho chtějí využít.

Prase v elementu

Kov 1911 a 1971 - Vše co dělá, dělá na 110%. Vrhá se do vztahů s druhými celou bytostí, a to mu často škodí. Toto Prase je tvrdohlavé a pracovité. Důvěřuje každému, dokud mu nikdo nedá důvod nedůvěřovat. Kovové Prase obvykle dává lidem větší uznání, než si zaslouží, ale když se rozzlobí, je s ním těžké pořízení.

Voda 1923 a 1983 - Vodní Prase jde s proudem, taktéž je velice důvěřivé a snadno ovlivnitelné. Ale i on sám dokáže celkem úspěšně druhé přesvědčit a získat to co chce. Miluje večírky a společenské situace. Rád pomáhá druhým.

Dřevo 1935 a 1995 - Je praktický, nohama na zemi, pracovitý člověk, stále vyhledává nové projekty. Rád pracuje ve skupině a dobře vychází s lidmi.

Oheň 1947 a 2007 - Je aktivní a extrovertní, vdechuje nový život všemu, co dělá. Je to živý, emotivní jedinec, kterého poté, co se pro něco rozhodl, už nic neodradí od jeho cíle. Nebojí se riskovat, nehledě na následky.

Země 1959 a 2019 - Bezstarostný a spolehlivý. Nejšťastnější je doma se svou rodinou. Je organizovaný a dokáže vypracovat pro projekty dobrou strategii. V roli zaměstnance je spokojený a výkonný, na oplátku zaslouženě požaduje vyšší plat, než mají druzí. Rád sám sebe rozmazluje.

Zdraví

Většinu nemocí si Prase způsobuje svým životním stylem, především tím, že rádo jí, holduje alkoholu a často i nikotinu. Má tendence přibírat na váze. Nejvíce ohrožen je žaludek a střeva. Měl by začít sledovat své stravovací návyky, dodávat do těla dostatek vitamínu a minerálu a zařadit pravidelné cvičení.

Domov

Má pohodlný, přátelský dům, do kterého je ochoten druhé vždy přivítat. Rád vystavuje na odiv svůj majetek a jeho dům odráží lásku k luxusu. Velkou pozornost věnuje výzdobě a vkusnému, drahému nábytku. Už si ale tolik nepotrpí na uklízení a domácí práce není jeho prioritou.

Práce

Je to dříč. V práci je nadšený, kreativní, má smysl pro detail, rád přijímá odpovědnost a kdykoli pomůže svým kolegům. To z něj činí dobrého spolupracovníka. Rád utrácí, vyzná se v luxusních značkách a má talent najít diamant ještě v syrovém stavu. Někdy může být i spořivý, ale většinou je to naopak.

Kompatibilní partneři v práci

Prase v elementu Nejlepší spolupráce s Nejhorší spolupráce s
Kov Buvol v elementu země Krysa v elementu oheň
Voda Tygr v elementu kov Tygr v elementu země
Dřevo Drak v elementu voda Kohout v elementu kov
Oheň Králík v elementu dřevo Kůň v elementu voda
Země Had v elementu oheň Koza v elementu dřevo

 

Přátelé

Je to přítel do nepohody, v dobách potíží vždy své přátele podrží a pomůže jím. Je to dobromyslný a loajální člověk.

Láska

Prase je báječný partner, protože je tak podporující a do vztahu jde celou bytostí. Nejšťastnější je doma a vyhovuje mu rodinný život. Je vděčný za to co má, zejména za zdravou a milující rodinu. Je to silně sexuální člověk, který je v sexuální oblasti laskavý a partnerovy věnuje velkou pozornost. Poté co si vybere partnera, mu vztah většinou dlouho vydrží. Vzhledem k jeho odporu k hádkám, dokáže vytvářet harmonické rodinné prostředí.

Roční horoskop pro Prase
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!