Holčička nebo chlapeček? Podle čínského lunárního kalendáře!

Chcete vědět, zda se vám narodí holčička nebo chlapeček?

Stačí si níže zadat vaše datum narození a datum početí a hned se to dozvíte. Naše kalkulačka vám vypočítá váš lunární věk. Poté stačí porovnat váš lunární věk s tabulkou pro daný rok.

Předpověď pohlaví vychází z čínského lunárního věku ženy (který je většinou o 2 roky vyšší, než západní věk) a čínského kalendáře.

Pro zjištění pravděpodobného pohlaví děťátka budete potřebovat nejdříve zjistit lunární věk ženy v době početí. K tomu můžete použít kalkulačku níže. Poté použijte níže uvedenou čínskou tabulku pro daný rok..

Zjistit lunární věk

Datum narození:

Zjistit lunární věk ke dni:
Nechte původní hodnoty, pokud si přejete zjistit lunární věk k dnešnímu dni.


Vybrat rok:


18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

 

Objevte více:
Jméno pro dítě, generátor jmen a tipy pro jméno
Hledáte jméno, které bude vaše dítě milovat a nosit s hrdostí? Zkuste náš generátorem jmen.
Numerologie jména
Objevte skrytý význam jména vašeho miminka a jeho numerologický vliv na jeho životní cestu.

 

Jak spolehlivý je čínský kalendář pohlaví dítěte?

V Číně bylo provedeno několik studií, které hodnotily přesnost čínského kalendáře pohlaví dítěte. V jedné studii, která byla provedena v roce 2008, bylo sledováno 2000 žen, které použily čínský kalendář k předpovědi pohlaví svého dítěte. Výsledky studie ukázaly, že kalendář byl přesný v 70 % případů. I přesto je tabulka určena spíše pro zábavu a nedoporučujeme nakupovat oblečení pro holčičku nebo chlapečka před tím, než pohlaví potvrdí lékař.

Původ čínského kalendáře pro určení pohlaví dítěte

Původ čínského kalendáře pohlaví dítěte je nejasný. Čínská kultura je velmi stará a traduje mnoho legend o tom kde a kdy byl kalendář vyvinut či objeven. Některé zdroje uvádějí, že kalendář pochází z dynastie Čchin (221-206 př. n. l.). Jiné zdroje tvrdí, že kalendář je ještě starší a pochází z dynastie Šang (1600-1046 př. n. l.). Skutečný původ kalendáře však zůstává záhadou.

Proč je věk ženy pouze v rozmezí 18 až 45 let?

Předpověď pro určení pohlaví dítěte pracuje pouze s věkem matek v rozmezí 16 až 43 let, tedy s lunárním věkem matek 18 až 45 let. Vzhledem ke stáří kalendáře a k délce života v oněch dobách se s vyšším věkem početí nepočítalo.

Jak se počítá lunární věk

V mnoha asijských zemí se stanovuje věk odlišně, proto výsledný věk je o jeden až dva roky vyšší, než věk počítaný podle západního způsobu. Tento výpočet stanovování věku se současně používá v Číně, Japonsku, Korei, Vietnamu a východním Mongolsku. Jednoduše řečeno, dítěti se po narození přidává jeden rok a po novém čínském roce se jeho věk zvyšuje o další jeden rok. Věk dítěte i dospělého se pak zvyšuje o další rok na nový čínský rok a ne na narozeniny.

Řekněme, dítě narozené 12.prosince 2020 získá jeden rok, poté následuje nový čínský rok, který je 12 února 2021 a dítě získá další rok. 13 února 2021 jsou dítěti 2 lunární roky, ale podle mezinárodního systému stanovování věku jsou mu pouhé 2 měsíce. Další rok dítě nezíská na své narozeniny, ale až s příchodem dalšího čínského nového roku, který je 1. února 2022.

Lunární rok a lunární měsíc

Lunární kalendář se zakládá na pozorování měsíčních cyklů. Lunární rok má 12 měsíčních cyklů a je kratší než náš solární rok. První lunární měsíc začíná novým čínským rokem.

  • Lunární rok: Čínský lunární nový rok obvykle začíná mezi 21. lednem a 20. únorem a označuje začátek lunárního roku.
  • Lunární měsíc začíná dnem, kdy je měsíc v novu a trvá přibližně 29 dní.

Je tabulka stejná pro každý rok?

Ano tabulka je stejná pro každý lunární rok. Čínský kalendář má také přestupný rok, kdy se každé 4 roky přidává jeden celý měsíc navíc. Jedná se tedy o 13 měsíc, se kterým ovšem tabulka na určení pohlaví dítěte nepočítá.

Mohu tabulku srovnávat se západním věkem a západním kalendářem?

Ne, protože jak věk ženy v době početí, tak i měsíce se různí od západního systému. Pro správné čtení tabulky je nutné zjistit lunární věk a správné číslo lunárního měsíce, který je k západnímu kalendáři pohyblivý a každý rok jiný.

Čínská tabulka pro určení pohlaví dítěte

Čínská tabulka pro určení pohlaví dítěte
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!