Holčička nebo chlapeček podle čínského lunárního kalendáře:

Předpověď pohlaví dítěte je založena na čínském lunárním kalendáři. Ačkoli nikdy neproběhlo žádné vědecké zkoumání ohledně přesnosti těchto výpočtů, Číňané tvrdí, že je jejich předpověď pohlaví přesná v 70% případů. I přesto je tabulka určena spíše pro zábavu a nedoporučujeme nakupovat oblečení pro holčičku nebo chlapečka před tím, než pohlaví potvrdí lékař.

Předpověď pohlaví vychází z čínského lunárního věku ženy (který je většinou o 2 roky  vyšší, než západní věk) a čínského kalendáře.

Předpověď pro určení pohlaví dítěte pracuje pouze s věkem matek v rozmezí 16 až 43 let, tedy s lunárním věkem matek 18 až 45 let. Podle legendy byl tento výpočet nalezen před 700 lety ve starobylé hrobce a proto skutečné stáří nikdo nezná. A vzhledem k délce života v oněch dobách se s vyšším věkem početí nepočítalo.

Pro zjištění pravděpodobného pohlaví děťátka budete potřebovat nejdříve zjistit lunární věk ženy v době početí. K tomu můžete použít kalkulačku níže. 

 Poté použijte níže uvedenou čínskou tabulku pro určení pohlaví dítěte.

Zjistit lunární věk

Zjistit lunární věk

Datum narození:

Zjistit lunární věk ke dni:
Nechte původní hodnoty, pokud si přejete zjistit lunární věk k dnešnímu dni.


Jak se počítá lunární věk

V mnoha asijských zemí se stanovuje věk odlišně, proto výsledný věk je o jeden až dva roky vyšší, než věk počítaný podle západního způsobu. Tento výpočet stanovování věku se současně používá v Číně, Japonsku, Korei, Vietnamu a východním Mongolsku.

Jednoduše řečeno, dítěti se po narození přidává jeden rok a po novém čínském roce se jeho věk zvyšuje o další jeden rok. Věk dítěte i dospělého se pak zvyšuje o další rok na nový čínský rok a ne na narozeniny.

Řekněme, dítě narozené 12.prosince 2020 získá jeden rok, poté následuje nový čínský rok, který je 12 února 2021 a dítě získá další rok. 13 února 2021 jsou dítěti 2 lunární roky, ale podle mezinárodního systému stanovování věku jsou mu pouhé 2 měsíce. Další rok dítě nezíská na své narozeniny, ale až s příchodem dalšího čínského nového roku, který je 1. února 2022.

Lunární rok a lunární měsíc

Lunární kalendář se zakládá na pozorování měsíčních cyklů. Lunární rok má 12 měsíčních cyklů a je kratší než náš solární rok. Lunární měsíc začíná dnem, kdy je měsíc v novu a trvá přibližně 29 dní. První lunární měsíc začíná novým čínským rokem.
Čínský kalendář má také přestupný rok, kdy se každé 4 roky přidává jeden celý měsíc navíc. Jedná se tedy o 13 měsíc, se kterým ovšem tabulka na určení pohlaví dítěte nepočítá.

Čínská tabulka pro určení pohlaví dítěte

Čínská tabulka na určení pohlaví dítěte je komplikovaná na čtení, protože jak věk ženy v době početí, tak i měsíce se různí od západního systému. Pro správné čtení tabulky je nutné zjistit lunární věk a správné číslo lunárního měsíce, který je k západnímu kalendáři pohyblivý a každý rok jiný.

V tabulce níže je uveden lunární rok ženy v době početí a pod číslem lunárního měsíce naleznete západní datum pro daný rok.

Vybrat rok:


18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

 

Může se hodit:
Jméno pro dítě - náhodný generátor jmen