Charakteristika znamení Psa
Charakteristika psa

 

Vlastnosti

Zodpovědný, soucitný, spolehlivý, upřímný, úzkostlivý

Pes je soucitná osobnost. Pro své přátele a rodinu nabízí milá slova podpory a povzbuzení. Je pozorný posluchač a v nouzi svým přátelům pomáhá. Často ví o svých přátelích více, než oni o něm. Je až neuvěřitelně pozorný. Peníze a postavení pro něj nejsou důležité. Více ho zajímá blaho rodiny a přátel. Udělá vše pro to, aby jim pomohl. Jakmile se Pes pro něco rozhodne, dokončí to, než začne cokoliv nového. Je to čestný a důvěryhodný člověk, se silnými morálními zásadami.

Mívá spíše pesimistický pohled na svět a často vidí situaci horší, než jaká ve skutečnosti je. Občas svou snahou pomáhat, může působit na lidi vlezle.

Pes v elementu

Kov 1910 a 1970 - Kovový Pes má vysoké standardy a očekává mnoho od sebe i druhých. Je loajální a má přesnou představu o svém životním směřování. Své přátele si vybírá opatrně. Je odvážný a nebojí se nesouhlasit, pokud se mu něco nelíbí.

Voda 1922 a 1982 - Má velkou představivost a je nejspíše dobře vzdělaný a znalý ve více oborech. To mu pomáhá ocenit i jiný uhel pohledu. Je flexibilní a liberální. Pro jeho schopnost ocenit rozdílnost, je to obvykle populární člověk.

Dřevo 1934 a 1994 - Je přizpůsobivý, pružný a bezstarostný. Není tak nezávislý jako ostatní Psy a rád je součástí skupiny. To je částečně způsobeno tím, že touží po podpoře. Na oplátku je to věrný přítel, vřelý a láskyplný. Na první pohled se může zdát být plachý.

Oheň 1946 a 2006 - Je to rozený vůdce. Populární, charismatický člověk, vždy obklopen skupinou obdivovatelů. Má živou osobnost a je neodolatelně přitažlivý. Má temperamentní a dobrodružnou povahu, je upřímný a otevřený. Vzhledem k jeho velké aktivitě, to není typ, který se usadí.

Země 1958 a 2018 - Chytrý a originální. Racionálně myslící a vyrovnaný člověk. Je to dobrý vůdce a ovládá umění diplomacie.

Zdraví

Své zdraví si zachovává díky pocitu spokojenosti. Pokud je smutný, či v depresi, téměř zákonitě je zároveň nemocný i fyzicky. Obvykle dokáže s nemocemi bojovat dobře.

Domov

Pes má rád čisté bydlení. Nejen, že musí být vše uspořádané, ale také hluboce očištěné. Praní, leštění, čištění, to jsou jeho domácí práce. Doma se musí snadno pohybovat a vše musí být dobře organizované. Chce se cítit pohodlně. I když má otevřenou mysl, výzdobu domova má spíše tradiční.

Práce

Je vynalézavý a chce být v zaměstnání užitečný. Rychle se učí novým věcem a je to dobrý zaměstnanec. Svého šéfa poslouchá a většinou splní každý rozkaz. Je častěji zaměstnanec, než ve vedoucí pozici. Tvrdě pracuje a peníze utrácí moudře. Nepracuje pro to, aby si mohl dovolit luxus, jde mu o zajištění budoucnosti. Často mívá ještě jeden skrytý spořící účet, o kterém rodina neví, to proto, aby byl připraven svou rodinu vždy zajistit.

Kompatibilní partneři v práci
Pes v elementu Nejlepší spolupráce s Nejhorší spolupráce s
Kov Kůň v elementu země Drak v elementu oheň
Voda Had v elementu kov Kohout v elementu země
Dřevo Tygr v elementu voda Buvol v elementu kov
Oheň Krysa v elementu dřevo Koza v elementu voda
Země Králík v elementu oheň Opice v elementu dřevo

 

Přátelé

Pes je dobrý loajální přítel, ochotný vždy pomoci. K neznámým lidem se nemusí chovat vždy moc otevřeně, může působit dost bázlivě nebo i chladně, ale jeho povaha mu přesto zajišťuje dostatek přátel.

Kompatibilní přátelé: Tygr a Kůň
Největší nepřítel: Drak

Láska

V lásce je to velmi stydlivé stvoření. Je to citlivý člověk, který rány na srdci překonává těžko. Jako milenec je soucitný a se zájmem poslouchá svého partnera, jak se měl v práci, nebo jak si vede při určitém projektu. Je ochotný bránit svého partnera před každým. Miluje rodinný život a většinou má úspěšná, trvalá manželství. Jeho nedostatkem je, že má pocit, že jen on má pravdu a jeho pohled na věc a řešení problémů je to jediné správné.

Roční horoskop pro Psa
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!