Charakteristika znamení Opice
Charakteristika opice

 

Vlastnosti

Zvědavá, imaginativní, vtipná, chytrá, lstivá

Opice je originální, okouzlující znamení. Má mnoho energie, touží po zábavě a potřebuje hodně stimulace a aktivity. Ocení náročné úkoly, které ji podněcují. Opravdu ví, jak si užít a nemá problém trávit zábavný čas s rodinou, přáteli nebo jakoukoli skupinou lidí. Je velmi pozitivní, zábavná a vtipná. Ovšem její humor může být pro druhé zraňující více, než si sama uvědomuje a ne každý je ochoten jí to později odpustit.
Opice je velice zvědavý tvor. Obdařený silným intelektem, dobrou pamětí a kreativitou. Méně již zvládá schopnost vcítění se do druhého člověka. I když se snaží pochopit druhého a chvíli chodit v jeho botách, má problémy a cítí se zmatená. I tak je dobrý posluchač a s lehkostí dokáže řešit komplikované situace.

K negativním vlastnostem patří žárlivost, podezřívavost, sobeckost, arogantnost, má tendence se na ostatní dívat z vrchu a netrpělivost. Také obzvlášť, když se dostane do nouze, její morálka není na vysoké úrovni a je schopna podvést i nejlepší přátele.

Opice v elementu

Kov 1920 a 1980 - Přesvědčivá a vášnivá, je to vřelý člověk. Je úspěšná díky odhodlání a vrozeným ambicím. Tvrdě pracuje, aby se vyšplhala po žebříčku. Dává přednost samostatné práci. Je loajální zaměstnanec, vždy připravená a taktní. Tato Opice je stejně tak loajální, jako milující a laskavá.

Voda 1932 a 1992 - Voda dodává Opici na citlivosti. Je snadno zranitelná slovy nebo činy druhých. Aby tuto citlivost ochránila, nosí masku a o své emoce se s ostatními nedělí. Pokud dokáže udržet pozornost a držet se plánu, může být docela úspěšná.

Dřevo 1944 a 2004 - Je to člověk s ostrým vtipem. Praktická a má dobré znalosti, jak věci fungují. Má komunikační talent, vyniká v jazycích a informačních technologiích. Tento druh Opice si poradí se všemi tipy lidí s lehkostí a elegancí.

Oheň 1956 a 2016 - Oheň jí dodává odolnost a pevnost. Chce mít navrch v každé situaci, dokonce i ve vztazích. Může být vrtkavá ve výběru partnera. Pokračuje po šplhání na žebříčku úspěchu, dokud se nedostane, tam kam chce. Obecně je oblíbená mezi kolegy i přáteli.

Země 1908 a 1968 - Je pilná, motivovaná, čestná a důvěryhodná. Ráda je aktivní v nějaké komunitě. Chce žít správně. Je spolehlivá a bere život vážně. Očekává, že ji druzí budou respektovat.

Zdraví

Opice věří, že nemoc je ztráta času, nechce ležet v posteli. Chce si užít života. Většinou je to zdravá bytost, částečně díky jejímu aktivnímu životu. Pokud je už nemocná, obvykle jde o problémy nervového nebo oběhového systému.

Domov

Většina Opic žije ve městech, klid venkova nevyhledávají. Milují městský život, rádi se jen tak dívají na lidi, proto většinou bydlí tam, kde mají výhled na okolní dění a mohou z oken sledovat co se kolem děje.

Práce

Dobrá paměť a schopnost přizpůsobit se, je její největší aktivum. Snadno dokáže vybudovat nový obchod. Je schopna udělat práci za polovinu času, ale také si účtuje dvakrát tolik, než jiní. Obecně se hodí na povolání ve světě financí, jako je bankovnictví, burza s cennými papíry, nebo účetnictví. Umí vydělat peníze, ale nedokáže moc šetřit, protože jí peníze pálí v kapse.

Kompatibilní partneři v práci
Opice v elementu Nejlepší spolupráce s Nejhorší spolupráce s
Kov Kůň v elementu země Kohout v elementu oheň
Voda Prase v elementu kov Koza v elementu země
Dřevo Drak v elementu voda Tygr v elementu kov
Oheň Opice v elementu dřevo Had v elementu voda
Země Krysa v elementu oheň Králík v elementu dřevo

 

Přátelé

Má mnoho známých a přátel. Žádnému jinému znamení nejde komunikace a mluvení s ostatními, tak jednoduše jako jí. Dokáže rozesmát toho, komu se chce zrovna plakat. Lidé jsou s ní rádi.

Kompatibilní přátelé: Drak a Krysa
Největší nepřítel: Tygr

Láska

Je to promiskuitní znamení, je koketní a chce pozornost. Rychle se začne s partnerem nudit a tak hledá nového. Bývá rozpustilá i manipulativní. Když už se pro někoho opravdu rozhodne, nejspíš s ním zůstane věčně. Potřebuje veselého partnera, který není příliš citlivý.

Roční horoskop pro Opici
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!