Lunární kalendář je koncept založený na lunárních cyklech a popisuje cestu měsíce po obloze skrze znamení zvěrokruhu. Měsíc mění znamení zvěrokruhu přibližně každé dva až tři dny a dokončí svůj cyklus přibližně každých 29.5 dní. Podle astrologie úspěch mnoha aktivit v životě je podmíněn přirozeným rytmem a fází Měsíce a toto lunární zvěrokruhové cestování, ubývající a přibývající fáze Měsíce ovlivňuje náš život.

Lunární kalendář byl a dodnes je používán v mnoha kulturách. Konec konců Měsíc nenáleží určitému náboženství či spirituálnímu směru a vliv Měsíce na přírodu, rostliny, živočichy i nás lidi je pozorovatelný po celém světě, ovšem náš moderní způsob života nás odnaučil sledovat rytmus přírody a být s ním v souladu, žijeme život relativně odtrženi od základních sil přírody. Efektivní využití Měsíční energie nám dává výhodu při plánování aktivit a událostí a my tak můžeme začlenit přírodu do své každodenní praxe.


Dnes je: Neděle, 25.říjen 2020 11:09
Osvit Měsíce je 69%
Je 9 lunární den a Měsíc je Dorůstající
Fáze Měsíce je První čtvrť

Předešlé novoluní bylo v Pátek, 16.říjen 2020 ve 21:32
Předešlý úplněk byl Sobota, 31.říjen 2020 ve 15:51

Příští novoluní bude Neděle, 15.listopad 2020 ve 06:08
Příští úplněk bude Pondělí, 30.listopad 2020 ve 10:32

Měsíc je ve znamení Vodnáře 24°15'


Inovativní, originální, excentrický

S Měsícem ve Vodnáři vzrůstá zájem o vše nové a nekonvenční. V těchto dnech může být hlava přeplněna originálními myšlenkami. Emoční chlad a oddělení na osobní úrovni, v kombinaci s důrazem na idealismus, takový je charakter tohoto cyklu. Jsou to nápady, pro které cítíme nadšení, více než osobní zájmy. Instinktivně nás nyní přitahují nové, neobvyklé, avantgardní věci a potřeba po zlepšení. Reakce jsou více intelektuální, než emocionální a interakce jsou více neosobní. Může být těžké dodržovat plány, protože se osobní svoboda stává prvořadou.

Měsíc ve Vodnáři obecně podporuje následující aktivity
Zlomení zlozvyků a nezdravých závislostí. Tvůrčí projev, řešení problémů, brainstorming, nové myšlenky a progresivní změny, zkoušení něčeho nového nebo neobvyklého, sdílení nápadů, práce ve skupině, čas pro aktivity v oblasti psychologie, setkávání se s cizinci či excentrickými lidmi, provádění starých věcí novým způsobem. Aktivita motivovaná touhou sdílet a účastnit se, aniž by se vytratila vlastní individualita. Také dobrý čas rozjímat a přemýšlet o svých možnostech, to může zahrnovat výzkum týkající se změny zaměstnání, nebo refinancování domova.

Magie pro Měsíc ve Vodnáři
Energie Vodnáře jsou ve své povaze flexibilní a otevírají bohaté spektrum množství pro magické použití. Energie velmi dobře fungují pro magii zahrnující kreativitu, nezávislost, individualitu, svobodu, optimismus, štěstí, naději, mimosmyslový rozvoj, prolomení zlozvyků, řešení problémů, přátelství, setkávání se s novými lidmi, sociální spravedlnost.

Zahradničení
Neplodné znamení, nevhodné pro zasévání, prořezávání, přesazování. Tuto energii můžete využít pro sklizeň, také dobrý čas pro kultivaci půdy, zbavení se škůdců a odplevelení.

Měsíc ve znamení a Prázdná Luna pro příštích 30 dní

Seznam úplnků, novoluní a čtvrtí pro tento rok

Fáze Datum Čas
Fáze Datum Čas
Výše uvedené údaje jsou platné pro středoevropský čas, proto pokud se nenacházíte v České republice, nebo na Slovensku a potřebujete znát časy pro vaši konkrétní polohu, doporučujeme stránku www.timeanddate.com/moon/phases/, kde si můžete zjistit údaje o Měsíci pro vaši konkrétní zěměpisnou polohu.
Odebírání Novinek

Přihlaste se k odběru a neuteče vám žádná nově přidaná věštba.