Lunární kalendář je koncept založený na lunárních cyklech a popisuje cestu měsíce po obloze skrze znamení zvěrokruhu. Měsíc mění znamení zvěrokruhu přibližně každé dva až tři dny a dokončí svůj cyklus přibližně každých 29.5 dní. Podle astrologie úspěch mnoha aktivit v životě je podmíněn přirozeným rytmem a fází Měsíce a toto lunární zvěrokruhové cestování, ubývající a přibývající fáze Měsíce ovlivňuje náš život.

Lunární kalendář byl a dodnes je používán v mnoha kulturách. Konec konců Měsíc nenáleží určitému náboženství či spirituálnímu směru a vliv Měsíce na přírodu, rostliny, živočichy i nás lidi je pozorovatelný po celém světě, ovšem náš moderní způsob života nás odnaučil sledovat rytmus přírody a být s ním v souladu, žijeme život relativně odtrženi od základních sil přírody. Efektivní využití Měsíční energie nám dává výhodu při plánování aktivit a událostí a my tak můžeme začlenit přírodu do své každodenní praxe.

Fáze Měsíce

Dnes je: Pondělí, 26.září 2022 00:59
Osvit Měsíce je 0%
Je 0 lunární den a Měsíc je Dorůstající
Fáze Měsíce je Nov

Předešlé novoluní bylo v Neděle, 25.září 2022 ve 23:54
Předešlý úplněk byl Neděle, 09.říjen 2022 ve 22:54

Příští novoluní bude Úterý, 25.říjen 2022 ve 12:48
Příští úplněk bude Úterý, 08.listopad 2022 ve 12:02

Měsíc je ve znamení Vah 03°56'

Měsíc ve znamení

Rovnováha, spolupráce

Tento čas stimuluje naši touhu po harmonii a rovnováze, zároveň smysl pro krásu a zdokonalení vzrůstá. Jemnost a vztahy jsou klíčem k emocionálnímu uspokojení. Harmonie a krása jsou hluboce uspokojující a nedostatek tohoto může být pociťováno znepokojivě. Blízké osobní vztahy jsou ústředním bodem pocitů. Uklidňující sociální vztahy mohou přispět k vytváření nových partnerství, nebo k rozšíření stávajících na vyšší úrovně. Obvykle je v tuto dobu vzájemné porozumění s partnerem lepší. Také je to příznivý čas pro začátek nové romance. Vytváření pořádku je nyní v centru pozornosti, ale ne jak tomu bylo v předchozích dnech u Panny skrze organizování, ale spíše díky příjemným interakcím s ostatními a estetikou v okolí. Rozhodování v současných dnech nepřichází snadno.

Měsíc ve Vahách obecně podporuje následující aktivity
Karmická, duchovní nebo emoční rovnováha. Vztahy a partnerství, aktivity zahrnující spolupráci, vytváření nových obchodních a pracovních partnerů, romantické vztahy. Řešení problémů prostřednictvím diplomacie. Aktivita motivovaná touhou setkat se s ostatními na půli cesty, být spravedlivý a harmonizovat. Sebezkrášlující aktivity. Nákup oděvů, kosmetiky, květin, šperků, uměleckých potřeb.

Magie pro měsíc ve Vahách
Když Měsíc prochází znamením Vah, rovnováha přichází do popředí, proto je vynikající energie pro magii zahrnující spravedlnost, právní záležitosti, smlouvy, kompromis a spolupráci. Protože znamení Vah vládne planeta Venuše, propůjčuje vhodnou energii pro magii zahrnující romantiku, lásku, krásu, umění a sebevědomí.

Zahradničení
Měsíc ve Vahách se řadí spíše mezi méně plodné období co se zahradničení týče. Vahám ovšem vládne planeta Venuše a tato energie posiluje květy rostlin a proto je velmi prospěšná k výsadbě okrasných květin, kvetoucích půdních krytů a také vinné révy. Vše co zasadíte bude zvláště krásné.

Měsíc ve znamení a Prázdná Luna pro příštích 30 dní

Seznam úplnků, novoluní a čtvrtí pro tento rok

Fáze Datum Čas
Fáze Datum Čas
Výše uvedené údaje jsou platné pro středoevropský čas, proto pokud se nenacházíte v České republice, nebo na Slovensku a potřebujete znát časy pro vaši konkrétní polohu, doporučujeme stránku www.timeanddate.com/moon/phases/, kde si můžete zjistit údaje o Měsíci pro vaši konkrétní zěměpisnou polohu.