Lunární kalendář je koncept založený na lunárních cyklech a popisuje cestu měsíce po obloze skrze znamení zvěrokruhu. Měsíc mění znamení zvěrokruhu přibližně každé dva až tři dny a dokončí svůj cyklus přibližně každých 29.5 dní. Podle astrologie úspěch mnoha aktivit v životě je podmíněn přirozeným rytmem a fází Měsíce a toto lunární zvěrokruhové cestování, ubývající a přibývající fáze Měsíce ovlivňuje náš život.

Lunární kalendář byl a dodnes je používán v mnoha kulturách. Konec konců Měsíc nenáleží určitému náboženství či spirituálnímu směru a vliv Měsíce na přírodu, rostliny, živočichy i nás lidi je pozorovatelný po celém světě, ovšem náš moderní způsob života nás odnaučil sledovat rytmus přírody a být s ním v souladu, žijeme život relativně odtrženi od základních sil přírody. Efektivní využití Měsíční energie nám dává výhodu při plánování aktivit a událostí a my tak můžeme začlenit přírodu do své každodenní praxe.

Fáze Měsíce

Dnes je: Pondělí, 14.červen 2021 06:42
Osvit Měsíce je 13%
Je 3 lunární den a Měsíc je Dorůstající
Fáze Měsíce je Dorůstající srpek

Předešlé novoluní bylo v Čtvrtek, 10.červen 2021 ve 12:54
Předešlý úplněk byl Čtvrtek, 24.červen 2021 ve 20:40

Příští novoluní bude Sobota, 10.červenec 2021 ve 03:17
Příští úplněk bude Sobota, 24.červenec 2021 ve 04:37

Měsíc je ve znamení Lva 05°53'

Měsíc ve znamení

Vitalita, rozhodnost, tvořivost, vřelost

Měsíc ve Lvu promlouvá k našemu vnitřnímu dítěti. Je to vřelá, velkorysá, veselá a milující pozice. Pýcha nás drží od malicherností, ale také nám může bránit ve vyjádření toho, co opravdu cítíme. Je to čas, kdy toužíme po pozornosti, kdy chceme vyniknout díky našim speciálním kvalitám. Je to mocný čas pro romantiku a jakoukoliv tvůrčí činnost. Měsíc ve Lvu sebou přináší hledání všeho, co je krásné. Lidi naplňuje touha vytvářet a zdůrazňovat jedinečné a neuvěřitelné.

Měsíc ve Lvu obecně podporuje následující aktivity
Tvůrčí aktivity a kreativní práce, aktivity s dětmi, velkorysé kroky, kroky ve kterých je osobní uznání žádané, riskování a projev odvahy. Aktivita motivovaná spontánní potřebou sebevyjádření. Projev srdečnosti a vášně. Čas pro romantiku. Nákup šperků, zlata, drahých předmětů, luxusních předmětů. Vychutnání si volného času, potěšení, sociální interakce a zábava. Návštěva kina, divadla, muzea, výstav, klubů přináší extra potěšení.

Magie pro Měsíc ve Lvu
Perfektní energie pro magii týkající se platonické lásky, vystupování, sebedůvěry, odvahy, přátelství, nových vztahů, sebevyjádření, rozvoji talentů, nové životní energie, hazardních her, zábavy, tvořivosti, porodu.

Zahradničení
Výsadbu, prořezávání a přesazování přenechte na jiný čas, protože ohnivý Lev je nejvíce neplodné znamení co se zahradničení týče. Lví energie je naopak velmi užitečná při obdělávání půdy, odplevelení a zbavení se zahradních škůdců.

Měsíc ve znamení a Prázdná Luna pro příštích 30 dní

Seznam úplnků, novoluní a čtvrtí pro tento rok

Fáze Datum Čas
Fáze Datum Čas
Výše uvedené údaje jsou platné pro středoevropský čas, proto pokud se nenacházíte v České republice, nebo na Slovensku a potřebujete znát časy pro vaši konkrétní polohu, doporučujeme stránku www.timeanddate.com/moon/phases/, kde si můžete zjistit údaje o Měsíci pro vaši konkrétní zěměpisnou polohu.