Lunární kalendář je koncept založený na lunárních cyklech a popisuje cestu měsíce po obloze skrze znamení zvěrokruhu. Měsíc mění znamení zvěrokruhu přibližně každé dva až tři dny a dokončí svůj cyklus přibližně každých 29.5 dní. Podle astrologie úspěch mnoha aktivit v životě je podmíněn přirozeným rytmem a fází Měsíce a toto lunární zvěrokruhové cestování, ubývající a přibývající fáze Měsíce ovlivňuje náš život.

Lunární kalendář byl a dodnes je používán v mnoha kulturách. Konec konců Měsíc nenáleží určitému náboženství či spirituálnímu směru a vliv Měsíce na přírodu, rostliny, živočichy i nás lidi je pozorovatelný po celém světě, ovšem náš moderní způsob života nás odnaučil sledovat rytmus přírody a být s ním v souladu, žijeme život relativně odtrženi od základních sil přírody. Efektivní využití Měsíční energie nám dává výhodu při plánování aktivit a událostí a my tak můžeme začlenit přírodu do své každodenní praxe.

Fáze Měsíce

Dnes je: Sobota, 03.červen 2023 05:37
Osvit Měsíce je 99%
Je 14 lunární den a Měsíc je Dorůstající
Fáze Měsíce je Úplněk

Předešlé novoluní bylo v Pátek, 19.květen 2023 ve 17:55
Předešlý úplněk byl Neděle, 04.červen 2023 ve 05:43

Příští novoluní bude Neděle, 18.červen 2023 ve 06:39
Příští úplněk bude Pondělí, 03.červenec 2023 ve 13:40

Měsíc je ve znamení Štíra 29°44'

Měsíc ve znamení

Hloubka, vynalézavost, odolnost, sexualita, tajemství

Intenzita provází dny, kdy je Měsíc ve Štíru. Ať už je to vášeň, vzrušení, smutek nebo touha, emoce jsou na hluboké úrovni. Jsme poháněni touhou dostat se ke kořenům problému, instinktivně čteme mezi řádky. Tato doba znamená zvýšení ostrosti mysli, přispívá k soustředění a lepší koncentraci. Povrchní analýza nyní nebude fungovat, hojení přichází zničením kořenů problému. Měsíc ve Štíru na nás naléhá, abychom odhalili vlastní sílu a je to báječný čas zbavit se starých omezujících obav, přesvědčení a zvyků.
Když Měsíc prochází Štírem, nejde o nejlepší čas pro rodinná setkání, napětí v komplikovaných rodinných vztazích často vede ke sporům, lidé snadněji ztrácí svůj smysl pro mír a taktnost. Problematické sexuální vztahy se také mohou zhoršit, některé i rozpadnout. Na druhou stranu to může být velmi intimní a vášnivý čas.

Měsíc ve Štíru obecně podporuje následující aktivity
Nic nemůže překonat transformační a oddělující energie Měsíce ve Štíru, proto si zásadní životní rozhodnutí vyhraďte pro tuto dobu, například drastická opatření, která jsou nutná pro osobní růst, konec vztahů, změnu v kariéře, stěhování a podobně. Dále čištění, zbavování se starých věcí, hluboké rozhovory, sdílení tajemství, hojení starých ran. Zaobírání se problematikou intimity, nákup spodního prádla. Kultivace psychických sil, tajemství a základní transformace. Dobré energie jsou i pro zahájení léčby a chirurgické zákroky pro odstranění.

Magie pro Měsíc ve Štíru
Měsíc ve Štíru poskytuje syrovou, čirou energii, díky které je ideální pro sexuální magii. Je také ideální k magii zahrnující oddělení, pravdu a tajemství, zásadní transformační změny, odvahu, dosažení cíle, věštění, psychickému vývoji, očištění, regeneraci.

Zahradničení
Velmi plodné znamení, semena zasetá během Měsíce ve Štíru klíčí obzvláště rychle. Také je dobrý čas na prořezávání a přesazování. Pod tímto měsícem bychom měli rostlinám zpívat nebo pustit nějakou hudbu.

Měsíc ve znamení a Prázdná Luna pro příštích 30 dní

Seznam úplnků, novoluní a čtvrtí pro tento rok

Fáze Datum Čas
Fáze Datum Čas
Výše uvedené údaje jsou platné pro středoevropský čas, proto pokud se nenacházíte v České republice, nebo na Slovensku a potřebujete znát časy pro vaši konkrétní polohu, doporučujeme stránku www.timeanddate.com/moon/phases/, kde si můžete zjistit údaje o Měsíci pro vaši konkrétní zěměpisnou polohu.
Nejnovější

Odebírání Novinek

Přihlaste se k odběru a neuteče vám žádná nově přidaná věštba.