Lunární kalendář je koncept založený na lunárních cyklech a popisuje cestu měsíce po obloze skrze znamení zvěrokruhu. Měsíc mění znamení zvěrokruhu přibližně každé dva až tři dny a dokončí svůj cyklus přibližně každých 29.5 dní. Podle astrologie úspěch mnoha aktivit v životě je podmíněn přirozeným rytmem a fází Měsíce a toto lunární zvěrokruhové cestování, ubývající a přibývající fáze Měsíce ovlivňuje náš život.

Lunární kalendář byl a dodnes je používán v mnoha kulturách. Konec konců Měsíc nenáleží určitému náboženství či spirituálnímu směru a vliv Měsíce na přírodu, rostliny, živočichy i nás lidi je pozorovatelný po celém světě, ovšem náš moderní způsob života nás odnaučil sledovat rytmus přírody a být s ním v souladu, žijeme život relativně odtrženi od základních sil přírody. Efektivní využití Měsíční energie nám dává výhodu při plánování aktivit a událostí a my tak můžeme začlenit přírodu do své každodenní praxe.

Fáze Měsíce

Dnes je: Pondělí, 16.květen 2022 19:37
Osvit Měsíce je 100%
Je 15 lunární den a Měsíc je Ubývající
Fáze Měsíce je Úplněk

Předešlé novoluní bylo v Sobota, 30.duben 2022 ve 22:30
Předešlý úplněk byl Pondělí, 16.květen 2022 ve 06:15

Příští novoluní bude Pondělí, 30.květen 2022 ve 13:32
Příští úplněk bude Úterý, 14.červen 2022 ve 13:52

Měsíc je ve znamení Střelce 04°12'

Měsíc ve znamení

Dobrodružství, nezávislost, vitalita, rozšíření horizontů

Nebuďte překvapeni, že v těchto dnech nemůžete zůstat na jednom místě. Měsíc projevuje touhu Střelce pohybovat se, cestovat a prozkoumávat. Jsme motivováni potřebou hledat pravdu a připraveni usilovat o novou vizi. O detaily se teď nezajímáme, místo toho se zaměřujeme na obraz jako celek. V těchto dnech nové zážitky a dobrodružství uspokojují hlubokou emocionální potřebu. Spontaneita je klíčem.

Měsíc ve Střelci obecně podporuje následující aktivity
Veškeré outdoorové a sportovní aktivity. Vhodný čas pro rekreaci, exkurze, návštěvu nových míst, cestování, zkoumání. Akce motivované touhou prozkoumávat mimo svou osobní sféru. Zapojení do filozofických diskuzí, získávání nových znalostí, návštěvu kurzů. Inzerce, reklama, start publikačních projektů. Nákup cestovných lístků a předmětů, výbavy pro cestování a outdoorové aktivity. Loterie. Příznivý čas přestat kouřit. Úspěšný čas pro řešení právních záležitostí, prezentaci, předkládání hlášení.

Magie pro Měsíc ve Střelci
Protože Střelec je nejzvídavější ve své povaze, je ideální použít tyto energie k magii, která vyžaduje dosažení odpovědí a také k získání potřebných informací. Perfektní energie je také pro právní záležitosti a kontroly nad problémy. Dále magie ohledně optimismu, odolnosti, vzdělání, dlouhých cest, slávy, kontaktování božského principu, štěstí, propagace.

Zahradničení
Neplodné, mužské, ohnivé energie. Nejvhodnější je použít je ke kultivaci půdy, odplevelení, zbavení se škůdců a ke sklizni. Vhodná je také výsadba cibule a brambor.

Měsíc ve znamení a Prázdná Luna pro příštích 30 dní

Seznam úplnků, novoluní a čtvrtí pro tento rok

Fáze Datum Čas
Fáze Datum Čas
Výše uvedené údaje jsou platné pro středoevropský čas, proto pokud se nenacházíte v České republice, nebo na Slovensku a potřebujete znát časy pro vaši konkrétní polohu, doporučujeme stránku www.timeanddate.com/moon/phases/, kde si můžete zjistit údaje o Měsíci pro vaši konkrétní zěměpisnou polohu.