Lunární kalendář je koncept založený na lunárních cyklech a popisuje cestu měsíce po obloze skrze znamení zvěrokruhu. Měsíc mění znamení zvěrokruhu přibližně každé dva až tři dny a dokončí svůj cyklus přibližně každých 29.5 dní. Podle astrologie úspěch mnoha aktivit v životě je podmíněn přirozeným rytmem a fází Měsíce a toto lunární zvěrokruhové cestování, ubývající a přibývající fáze Měsíce ovlivňuje náš život.

Lunární kalendář byl a dodnes je používán v mnoha kulturách. Konec konců Měsíc nenáleží určitému náboženství či spirituálnímu směru a vliv Měsíce na přírodu, rostliny, živočichy i nás lidi je pozorovatelný po celém světě, ovšem náš moderní způsob života nás odnaučil sledovat rytmus přírody a být s ním v souladu, žijeme život relativně odtrženi od základních sil přírody. Efektivní využití Měsíční energie nám dává výhodu při plánování aktivit a událostí a my tak můžeme začlenit přírodu do své každodenní praxe.

Fáze Měsíce

Dnes je: Středa, 08.únor 2023 17:00
Osvit Měsíce je 93%
Je 17 lunární den a Měsíc je Ubývající
Fáze Měsíce je Couvající Měsíc

Předešlé novoluní bylo v Sobota, 21.leden 2023 ve 21:55
Předešlý úplněk byl Neděle, 05.únor 2023 ve 19:30

Příští novoluní bude Pondělí, 20.únor 2023 ve 08:09
Příští úplněk bude Úterý, 07.březen 2023 ve 13:42

Měsíc je ve znamení Panny 21°28'

Měsíc ve znamení

Organizování, přesnost, studium, čištění, hojení

Obecně je teď vhodný čas na práci, zejména druh práce a činností vyžadující praktické znalosti a vytrvalé úsilí. Když Měsíc prochází znamením Panny, lidé začnou věnovat větší pozornost detailům. Touha po organizaci, netrpělivost vůči nepraktickému a hledání nejlepšího možného výsledku se může někdy proměnit v nemilosrdnou kritiku. Pod vlivem Panny je snadné setkat se s reorganizací a přehodnocováním plánů. Emocionální spokojenost přichází z řešení problémů, dělání pořádku a pomáhání druhým.

Měsíc v Panně obecně podporuje následující aktivity
Organizace je klíčem, proto tuto energii můžete použít k odstranění nepořádku a starého a neužitečného, a to jak na materiální úrovni tak i co se myšlenek a ideí týče. Následně můžete navrhnout nové a efektivnější. Práce, zejména práce, které vyžadují pozornost na detaily a velkou trpělivost, finanční plánování, podepisování smluv. Aktivita motivovaná praktickými potřebami, každodenní rutinou. Úklid domu. Nákup řemeslných materiálů a nástrojů, sběratelských předmětů. Čištění, hojení, péče o tělo, detoxikace. Dobrý čas soustředit se na své zdraví nebo na začátek diety. Dobré dny pro fyzické zotavení a duševní rekreaci. Dobré dny pro operační zákroky.

Magie pro Měsíc v Panně
Energie Panny se hodí pro magickou práci spojenou se zdravým, léčením, dietou, očistou, čištěním, silnou vůlí, produktivitou, dokončením úkolů, požehnáním domácím mazlíčkům, spolupráci, zaměstnání, dluhům a financemi. Romantickým snahám, kde jsou důležité tradiční hodnoty.

Zahradničení
Další neplodné znamení co se zahradničení týče, nevhodné pro zasévání, přesazování a prořezávání. Tuto energii nejlépe využijete obděláváním půdy, zbavením se škůdců, odplevelením, hnojením.

Měsíc ve znamení a Prázdná Luna pro příštích 30 dní

Seznam úplnků, novoluní a čtvrtí pro tento rok

Fáze Datum Čas
Fáze Datum Čas
Výše uvedené údaje jsou platné pro středoevropský čas, proto pokud se nenacházíte v České republice, nebo na Slovensku a potřebujete znát časy pro vaši konkrétní polohu, doporučujeme stránku www.timeanddate.com/moon/phases/, kde si můžete zjistit údaje o Měsíci pro vaši konkrétní zěměpisnou polohu.