Charakteristika znamení Koně
Charakteristika koně

 

Vlastnosti

Soběstačný, radostný, pružný, arogantní, přátelský

Extrovertní, živý a animální, miluje život ve všech jeho krásách a překypuje energií. Stále hledá nová a volná místa. Rád tráví čas s přáteli i cizinci, kteří mají podobný humor. Je stále připravený a praktický, zároveň bystrý a tyto vlastnosti používá ve svém profesním i osobním životě. Je schopný zvládat více úkolů najednou. Jeho ambice mohou být pro něj škodlivé, protože často nedokončí, co začal, ze strachu, že přijde o něco lepšího.

Kůň je přátelský, důvěryhodný a má otevřenou mysl. I když je dobrý důvěrník, miluje svoji samotu a nezávislost. Může být sebestředný a když není po jeho, vzplane hněvem. Když zjistí, že ne každý je schopen tuto reakci odpustit, cítí většinou velkou lítost.

Kůň v elementu

Kov 1930 a 1990 - Kovový Kůň miluje toulání, je soběstačný a svoboda je pro něj poklad. Každý typ stability ho omezuje, takže pevný vztah není jeho prioritou. Mění často zaměstnání i partnery pro jeho potřebu dobrodružství a touze po neznámu. Je lepší přítel, než partner.

Voda 1942 a 2002 - Je nejvíce přizpůsobivý, dělá to nejlepší co může v jeho situaci dělat, ale zároveň je ze všech Koní nejvíc nerozhodný. Může měnit své rozhodnutí i několikrát denně. Je schopen povzbudit lidi kolem sebe.

Dřevo 1954 a 2014 - Lehce se rozhoduje a je více předvídatelný, než ostatní Koně. Nemá problém pracovat s ostatními lidmi a lépe ve svých životech dodržuje metodický přístup, a tak je schopen dotáhnout věci do konce. Dokáže na svých plánech pracovat snadněji než ostatní Koně. Vzhledem ke schopnosti pracovat s druhými a přizpůsobit se, je úspěšný ve své profesi i osobním životě. Přesto nerad poslouchá, co má dělat.

Oheň 1906 a 1966 - Je nejvíce animální a společenský. Jeho divoká stránka ho zavede až na pokraj života. Je až neuvěřitelně šťastný, nebo má naopak až směšnou smůlu. Miluje vzrušení a změny. Je vášnivý ve svých citech. Nikdy si neutváří definitivní názor o světě.

Země 1918 a 1978 - Je schopen vidět situaci z více úhlů. Je relativně tolerantní, raději si zhodnotí pro a proti, než učiní konečné rozhodnutí. Prvek země ho nutí tvrdě pracovat, dokud nedosáhne cíle, které si stanovil. Raději provede vynikající práci, než aby pracoval méně a odvedl práci špatné kvality. Má skvělý smysl pro humor a je velmi adaptabilní ve většině situací.

Zdraví

Koně jsou neobvykle zdravý lidé, možná díky jejich pozitivnímu postoji k životu, možná kvůli jejich fyzické aktivitě. Jejich problém může být sklon k alkoholu a nikotinu.

Domov

Koně milují společnost a vždy vítají své návštěvníky. Jak již bylo zmíněno, Kůň často nedokončí, co začal, protože se objevilo něco zajímavějšího, proto je možné u něj doma vidět různé nedokončené projekty. Můžete u něj najít i špinavé nádobí, nebo nevyprané prádlo. Domácí práce jdou u něj stranou, pokud má možnost zažít něco více vzrušujícího. Má rád podzimní barvy jako je zlatá a oranžová a doma vytváří krásnou a pohodlnou atmosféru.

Práce

Je ochoten vyzkoušet cokoli nového a proto může s lehkostí vykonávat různá zaměstnání. Ovšem už u něj nedokáže dlouho vydržet. Nejvhodnější je pro něj zaměstnání, kde má možnost komunikovat s lidmi. Jeho potřeba po nezávislosti a soběstačnosti v něm může vyvolávat touhu po mocenské pozici. Je inteligentní a dobrý řečník. Nenachází v majetku své štěstí, jeho touha po majetku je spíše touhou po svobodě, kterou majetek umožňuje. Co vydělá, to utratí.

Kompatibilní partneři v práci
Kůň v elementu Nejlepší spolupráce s Nejhorší spolupráce s
Kov Had v elementu země Koza v elementu oheň
Voda Pes v elementu kov Prase v elementu země
Dřevo Kohout v elementu voda Krysa v elementu kov
Oheň Kůň v elementu dřevo Králík v elementu voda
Země Tygr v elementu oheň Opice v elementu dřevo

 

Přátelé

Celkově samotu moc nemá rád a usiluje o společnost. Miluje skupinové aktivity a navzdory své soutěživé povaze je rád součástí týmu. Netouží vést smečku. Nemá nejmenší problém nacházet nové přátele.

Kompatibilní přátelé: Tygr a Pes
Největší nepřítel: Krysa

Láska

Proplouvá životem v rozmaru a čeká na další milostná dobrodružství. Jako milenec je okouzlující a laskavý. Ale sotva se objeví problém, příští noc je pryč. Rychle se zamiluje, ale nemusí mu to dlouho vydržet. Trvá mu déle, než dospěje a v pozdějším věku jsou jeho vztahy více úspěšnější. Jeho partner se musí smířit s tím, že je Kůň více na cestách, než doma.

Roční horoskop pro Koně
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!