Charakteristika znamení Kozy
Charakteristika kozy

 

Vlastnosti

Chytrá, umělecká, laskavá, šťastná, nejistá

Někdy se pro toto znamení používá označení Ovce.
Koza prostě chce žít v klidu. Chce si žít svým tichým, individuálním životem. Chce být spíše součástí skupiny, než jejím vůdcem. Jedná se většinou o klidného a tichého člověka. Má ráda kulturu a zaměřuje svou pozornost k uměleckým činnostem. Je bezstarostná, uvolněna, šťastná a jde s proudem. Má ráda, když o ní někdo pečuje. Její osobnost je tichá, zdrženlivá a uklidňující. Chce být ve společnosti druhých lidí, ale není ráda středem pozornosti. Radši stojí vzadu a sleduje spokojeně dění z ústraní.

Koza v elementu

Kov 1931 a 1991 - Více než ostatní Kozy je kulturně stimulována a má hlubokou vášeň pro umění. Vnitřně je hodně citlivá, ale nemusí to tolik projevovat a proto tuto citlivost brání tvrdým vnějším povrchem.

Voda 1943 a 2003 - Svým životem obvykle hladce propluje. Je to příjemní společník. Zakládá rodinu brzo a zůstává po celý život na jednom místě. Umí dobře mluvit a je vtipná, ale většinou jí chybí sebevědomí.

Dřevo 1955 a 2015 - Obecně je obklopená houfem přátel a baví jí být uprostřed davu. Lidé ji mají rádi, možná proto, že je tak soucitná a užitečná. Během života se musí naučit, starat se sama o sebe.

Oheň 1907 a 1967 - Nemá pocity ublíženosti a nepotřebuje schválení od druhých lidí jako ostatní Kozy. Je schopná se o sebe postarat sama. Je temperamentní a charismatická. Z umění má ráda divadlo. Má pevný okruh přátel a užívá si sociálního výsluní.

Země 1919 a 1979 - Ačkoli se potýká s nedostatkem sebevědomí, jako ostatní Kozy, je z nich nejvíce vyrovnaná. Je nezávislá a praktická, spíše konzervativní. Tvrdě pracuje a má radost ze života.

Zdraví

Její klidný život Kozu chrání před většinou zdravotních problémů. I když se zdá, že se jedná o křehké stvoření, je to docela zdravá bytost. Pozitivní postoj jí udržuje zdravou. Pokud má problémy a musí se s někým konfrontovat, mívá žaludeční potíže, zvláště když se jedná o milostné problémy. Tak jak ji pozitivní mysl a pocit štěstí udržuje zdravou, stejně tak, její smutek jí způsobuje zdravotní problémy.

Doma

Vychutnává si čas strávený doma. Věnuje se umění, řemeslu, vaření, nebo pletení. Ráda sedí na gauči v soukromí svého domova v uvolněné a klidné atmosféře. Její domov je jednoduchý a jí se to tak líbí. Je elegantní a nadčasová a její dům tento vkus odráží.

Práce

Cítí se dobře ve skupině, má své názory, ale nechce být ve vedoucí pozici. Nepracuje pro dosažení určitého postavení, protože to pro ni není důležité. Miluje utrácení peněz, ale nenachází zvláštní uspokojení v materiálních věcech, naplňující jsou pro ní především sociální vazby. I tak Koza vypadá stále dobře oblečená a upravená.

Kompatibilní partneři v práci
Koza v elementu Nejlepší spolupráce s Nejhorší spolupráce s
Kov Opice v elementu země Koza v elementu oheň
Voda Králík v elementu kov Kohout v elementu země
Dřevo Kůň v elementu voda Tygr v elementu kov
Oheň Prase v elementu dřevo Buvol v elementu voda
Země Had v elementu oheň Pes v elementu dřevo

 

Přátelé

Koza je skvělý hostitel. Je to společenský a báječný tvor, ale musí lidi nejdříve poznat a nové území prozkoumat, než se začne cítit dobře a pohodlně. Koza o sobě neprozradí hned vše, trvá jí déle, než někoho příjme za opravdového přítele. V důsledku toho má mnoho známých a pár opravdu dobrých přátel.

Kompatibilní přátelé: Králík a Prase
Největší nepřítel: Buvol

Láska

Nelíbí se jí samota, je velmi orientovaná na rodinu. Partner, který nemá rád děti nebo velkou rodinu není pro ní vhodný. Koza ze sebe dá vše a udělá vše pro to, aby udržela stabilní, milující a šťastný vztah. I když se hodně podceňuje, je to milující, romantický, soucitný, laskavý a originální partner. Potřebuje vedle sebe člověka, který jí pomůže rozvíjet sebedůvěru. Často si Koza není vědoma svých talentů a potřebuje povzbuzení, také je pro ni velice důležitý pocit bezpečí a stability.

Roční horoskop pro Kozu
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!