Charakteristika znamení Kohouta
Charakteristika kohouta

 

Vlastnosti

Statečný, romantický, motivovaný, pyšný, vychloubačný

Kohout je nádherný, divoký a tvrdohlavý jedinec. Je extrovert a je hrdý na to, kdo je. Navenek vyzařuje sebedůvěru. Je také důvěryhodný a pracovitý. Řekne to, co si myslí, bez výčitek a přímo. Je to loajální osoba, nenávidí nepoctivost, či výsměch jakéhokoli druhu. Je naivní, čestný člověk, který očekává, že jsou stejně poctivý i lidé kolem něj. Kohout je nejšťastnější, když je obklopen druhými lidmi, na párty nebo společenském setkání. Vyžaduje pozornost a vystavuje na odiv své charisma i vtip. Je to hvězda, ale arogantní. Očekává, že ho každý bude poslouchat. Má tendence chlubit se a vyžaduje pozorné publikum.

Kohout v elementu

Kov 1921 a 1981 - Kovový Kohout může v průběhu let o svou arogantnost a nafoukanost občas přijít. Stačí, aby ho někdo pořádně píchl do ega. Je to rozumný člověk, který se snaží vše analyzovat, doslova každé své rozhodnutí i situaci, ve které se nachází.

Voda 1933 a 1993 - Je více poslušný, než ostatní Kohouti. Je tišší a klidnější. Netouží být tolik ve světle reflektorů. Je skvělý komunikátor. Má mnoho energie. Má sklon zamotat se v detailech a pak není schopen dokončit své konečné určení.

Dřevo 1945 a 2005 - Je spíše součástí týmu, než střed pozornosti. Má rád společnost a je to dobrý přítel. Pracuje na zlepšení společnosti, pilně pracuje na odstranění zla. Očekává stejné dobrovolnické zapojení i od druhých lidí.

Oheň 1957 a 2017- Sám si připadá velice cenný. Tráví spoustu času pečováním o svůj vzhled a jeví se dost marnivý. Je dobrý organizátor. Rád pořádá a plánuje různá shromáždění. Má tendenci být panovačný a v kombinaci se svou neomaleností může zraňovat pocity druhých lidí. I přes tyto vlastnosti je to dobrý vůdce, tvůrčí, pečlivý a motivovaný.

Země 1909 a 1969 - Je trochu rezervovaný a opatrný ve svém rozhodování. Je to dříč a zvládne více úkolů naráz. Je soběstačný. Když se mu zdá, že práce není dostatečně podle jeho kritérií, může mít potyčky se svými spolupracovníky.

Zdraví

Kohout je celkem zdravé stvoření. Rád sportuje a je aktivní. S nemocemi bojuje úspěšně. Zdravotní problémy mu může způsobit náladovost a stres.

Domov

Jeho domov je krásný, stylový a upravený, stejně jako on sám. Do vzhledu svého domova vkládá mnoho energie. Vše musí být na svém místě a uspořádané.

Práce

Obecně se jedná o úspěšného člověka, který dosáhne vrcholu ve své profesi. Je motivovaný, flexibilní a tvrdě pracující. Dokáže se držet stanoveného plánu. Kariéra je pro něj prioritou číslo jedna. V otázkách financí je to dobrý poradce, dokáže uspořádat rozpočty ostatních lidí. Pokud jde o něj samého, je to buď a nebo. Buď vše utratí, a nebo má tendence hromadit a šetřit.

Kompatibilní partneři v práci
Kohout v elementu Nejlepší spolupráce s Nejhorší spolupráce s
Kov Had v elementu země Kohout v elementu oheň
Voda Buvol v elementu kov Prase v elementu země
Dřevo Prase v elementu voda Prase v elementu kov
Oheň Pes v elementu dřevo Koza v elementu voda
Země Drak v elementu oheň Tygr v elementu dřevo

 

Přátelé

Jeho přátelé nemůžou být citliví lidé. Kohout je panovačný, arogantní a neomalený. Dokáže s ním vydržet jen člověk s hroší kůží a velkým smyslem pro humor. To je také důvod proč má Kohout mnoho známých, ale velmi málo skutečných přátel. Ten, kdo Kohouta pozná více, zjistí, že se jedná o spolehlivého a poctivého přítele.

Kompatibilní přátelé: Buvol a Had
Největší nepřítel: Králík

Láska

Kohout je dost málomluvný ve vyjadřování svých pocitů. Není s ním snadné žít. Nicméně, pokud se jeho partner dostane přes panovačnou a vychloubačnou slupku, objeví romantického a velmi starostlivého člověka, jehož srdce je ze zlata. Není vhodný partner pro citlivého člověka. Kohout může být ke svému partnerovy velmi kritický a očekává od něj příliš mnoho. Potřebuje někoho stabilního, kdo snese jeho neustálé vychloubání.

Roční horoskop pro Kohouta
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!