Jak jste jistě sami zažily jsou místa, kam když vejdete máte okamžitě pozvednutou náladu a cítíte se dobře, a pak jsou místa, kde vás svírá úzkost. Každé místo má svou energii a tato energie na nás působí. Naše činy, myšlenky a emoce, ale i činy, myšlenky a emoce druhých lidí a entit zanechávají energetickou stopu v prostoru, která ovlivňuje vše a každého v prostoru.

Tak, jak se každý den sprchujeme, a jak uklízíme své domovy i pracoviště, tak bychom měli pravidelně čistit stagnující nahromaděnou nízkou energií. Sebeočista i očista našich území je samozřejmá. Když se měsíc nevykoupeme, budeme zapáchat a ostatní lidé s námi nebudou rádi trávit čas. A když neuklidíme své prostory, tak se nám tam také žít moc dobře a pohodlně nebude. Myjeme se a uklízíme si, protože víme, že je to nutné a vidíme a po čichu cítíme, kdy to máme udělat. Ale pravidelnou energetickou očistu většina evropanů nedělá, na rozdíl od asijských kultur, kde se jedná o běžnou a samozřejmou záležitost. Důvod je ten, že jsme k tomu nebyli vedeni a také, že energii nemůžeme vidět našimi pěti smysli, můžeme ji rozpoznat, jen podle našich pocitů.

Jak poznáte, že máme negativní energie ve svém prostoru? Jednoduše se necítíte dobře. Cítíte napětí, úzkost, strach, smutek, letargii a nudu. Může váznout komunikace, můžete mít bolesti hlavy a trpět nespavostí.

Dobrá zpráva je, že můžete ovlivnit energii místa a nahromaděnou negaci jednoduše vyčistit. Následující očišťující techniky můžete provádět ve svých domovech i na pracovišti a všude, kde trávíte mnoho času.

 

Kdy čistit?

Nejlépe pravidelně jednou týdně, aby se udržel průtok energie.
Po nastěhování se do nového domova nebo kanceláře, i pracoviště.
Při a po náročném období, jako je hádka, neshody a především vážné situace, jako nemoc, ztráta práce, osobní krize, úmrtí.

 

Vykuřovadla

Pálení šalvěje ale také vonné tyčinky, vonné kužely, byliny a rostlinné pryskyřice, santalové dřevo Palo Santo
Pálení šalvěje je tradiční metoda šamanů severoamerických indiánů.
Pálení santalového dřeva je vykuřovací substance populární v Indii, Číně, a jihovýchodní Ásii.
Palo Santo, neboli Svaté dřevo vůní připomínající santalové dřevo je populární mezi indiány střední Ameriky.
Vonné tyčinky jsou snadnou a pohodlnou alternativou klasického vykuřování a jsou nejsnadněji k dostání. Ovšem to, že jsou snadno k dostání nijak nesnižuje jejich očisťující efekt.

Můžete si vybrat cokoliv z výše uvedeného, záleží jen na vaší chuti a preferencích.

Vykuřování je metoda stará jak lidstvo samo, a používá se k očistě duše, prostoru a ochraně před negativními vlivy ve všech koutech světa. Používala se staletí i v Evropě, jen na to naše moderní civilizace trochu pozapomněla. Je to nejzákladnější metoda k očištění.

V tomto kouří uvolňuji všechny energie, které mi neslouží, všechnu negativitu, která mě obklopuje, všechny obavy, které mě omezují. A tak se staň.

Jak na to:

Zapalte vaše zvolené vykuřovadlo. Pokud použijete vonné tyčinky, přiložte jich k sobě několik. S vonnými kuželi prosím ani sebe ani místnost neočisťujte, manipulace s nimi není jednoduchá, po zapálení je nechte na jednom místě. Kouřem nejdřív očistěte sami sebe. Ve vaší auře mohlo uvíznout mnoho nízké energie a kouřem ji uvolníte. Obklopte kouřem každou část vašeho těla. Nohy, ruce, trup, záda, hlavu i prostor nad hlavou. Již po tomto úkonu mnoho lidí bude pociťovat úlevu.

Pokud vám to vaši blízcí dovolí a budou o to stát, nabídněte vykuřovací očistu i jim.

Pak kouřem očistěte všechny prostory. Nestačí vykuřovadlo umístit uprostřed místnosti, měli byste obejít celou místnost kolem dokola a v každém rohu provést kouřivý pohyb odspoda nahoru po směru hodinových ručiček. Během čištění můžete pronášet modlitbu, mantru nebo zaříkadlo. Například "Uvolňuji nízkou energii z tohoto místa". Tímto způsobem vyčistěte všechny místnosti. Nezapomeňte si otevřít okna.

 

Očista solí

Sůl je vynikajícím energetickým čističem. Jako houba natahuje a vstřebává do sebe všechny negativní, těžké a nízké energie z okolí. Po staletí se používá ve Feng shui k očistě, ochraně a správnému proudění životní energie. A Feng shui nabízí několik způsobů využití soli. Ovšem nejen Feng shui zná sílu soli. I čarodějnice staré Evropy znaly její sílu a při svých rituálech kolem sebe obsypali kruh, aby k nim nic zlého nemohlo. Používali sůl jako ochranu před duchy, zlými úmysly a pomluvami. Moderní wellness a spa i mnohé domácnosti si začínají uvědomovat kvalitu soli a umisťují do svých prostorů solné lampy.

Nikdy po použití sůl ani nádoby nepoužívejte ke konzumaci. Nejlépe vše vyhoďte. Nezbavujte se použité soli kolem svého domova. Můžete ji vhodit do přírody, nebo do popelnice. Můžete použít jakoukoliv sůl, ale doporučujeme mořskou sůl s hrubým zrnem nebo himalájskou sůl s hrubým zrnem.

"Sůl se zrodila z nejčistších rodičů.
Slunce a moře."
Pythagoras

Posyp
Co je třeba: Sůl
Na noc a nebo před tím, kdy vyrazíte ven a kdy po prostoru nikdo nebude chodit posypte zem mořskou hrubou solí. Po probuzení nebo po příchodu ji smeťte a vyhoďte do přírody mimo dům.

Solný roztok
Co je třeba: Sůl, skleněná nádoba
Budete potřebovat skleněnou nádobu, můžete použít třeba nádobu od majonézy nebo okurek. Do nádoby vsypte sůl asi tak 20% obsahu nádoby a zalijte vodou. Sůl ve vodě dobře promíchejte,aby se rozpustila. Umístěte jednu nádobu do každé místnosti. Po měsíci vyhoďte.
Solný roztok můžete použít i na pohlcení negativní energie, kterou můžete mít v nějaké oblasti, např. v lásce nebo financích. Roztok si vyrobíte stejně s tím rozdílem, že do roztoku vložíte svou vůli na zaměření se vstřebávání nízkých vibrací jedním směrem. Při přípravě si můžete říkat. "Tento solný roztok vstřebává všechny mé obavy, úzkosti, negativní myšlenky, blokády které mám vůči svému finančnímu zajištění". A pak to napsat na papír, nádobu na 1 hodinu na papír umístit a papír poté v umyvadle spálit a nechat váš záměr pracovat.

Miska se solí
Co je třeba: sůl, skleněná miska
Do skleněné misky nasypejte sůl a nechte jednu misku v každé místnosti. Po měsíci sůl vhoďte do přírody daleko od domova a misku řádně umyjte pro nasypání další soli.

Nádoba s mincemi
Co je třeba: sůl, nádoba (sklo, porcelán nebo kov), Šest čínských mincí (jakékoliv mince vyrobené z mosazi)
Naplňte nádobu do 3/4 solí
Na vrch poskládejte mosazné mince.
1/4 zalijte vodou.
Umístěte do místnosti. Sůl v reakci s mosazí začne vytvářet krásné krystaly. Nedotýkejte se nádoby a nepřemisťujte nádobu. Pokud už tak musí být, použijte rukavice nebo utěrku. Po měsíci všechno vyhoďte, nesnažte se čistit nádobu, nebo mince a uchovat je pro znovupoužití. Materiál absorboval mnoho těžké energie a je nutné vše řádně zlikvidovat.

Pokračování v následujícím článku