Charakteristika znamení Hada
Charakteristika hada

 

Vlastnosti

Mazaný, introspektivní, rafinovaný, intuitivní, tajemný

Čínská moudrost říká, že je dobré najít v domě hada, protože to znamená, že rodina už nikdy nebude trpět hlady. Tím je tomuto znamení připisována schopnost materiálně se zajistit.

Had je mazaný, inteligentní a moudrý. Je intuitivní, introspektivní a rafinovaný. Většinou se jedná o atraktivního člověka, zajímavého a tajemného. Bere křik s lehkostí a jen tak ho někdo neznervózní. Navenek není emocionální, ovládá skvěle komunikaci a může být hodně majetnický.

Had v elementu

Kov 1941 a 2001 - Je to velice svévolný jedinec, který se nezastaví před ničím, aby dosáhl svých cílů. Velký důraz klade  na majetek.

Voda 1953 a 2013 - Je motivován a oddán svému úspěchu. Laskavý k přátelům a rodině, ale tuto svou stránku neukazuje kolegům nebo obchodním partnerům.

Dřevo 1905 a 1965- Není obvykle tak samostatně výdělečný jako ostatní Hadi, ani marnivost není jeho styl. Laskavost je jeho velký rys. Svou rodinu miluje, ale nikdy se neptá na rady.

Oheň 1917 a 1977 - Mluví rychle a je více extrovertní. Dokáže přesvědčovat a často je přesvědčen, že jeho názory a myšlenky jsou lepší než druhých a to ho dělá trochu sobeckým, ale ani tato vlastnost mu nezabrání v úspěchu.

Země 1929 a 1989 - Je nejvíce uvolněný, nemá takovou potřebu riskovat, je přátelský, ale i tak má stále něco v rukávu. Není paranoidní, spíše má zdravý rozum. Jeho silná pracovní morálka mu často zajistí materiální uspokojení.

 

Zdraví

Hada snadno vystresuje hlučné prostředí a hektické plány. Není to díky vysoké hladině adrenalinu, ale bolesti hlavy. Dožívá se dlouhého věku, ale potřebuje klidné, tiché místo a dostatek spánku a relaxace.

 

Doma

Má rád tlumené barvy a raději si pořídí jednu velmi drahou židli, než tři za rozumnou cenu. Je elegantní a klade důraz na pohodlí. Jak už víme, potřebuje dostatek klidu a relaxace a tomu odpovídá i jeho domov. Je materialistický a potřebuje mít domov lepší, než jeho přátelé a známí.

 

Práce

Lehce se nudí a proto často mění zaměstnání. Je svědomitý a velice pracovitý. Vzhledem k tomu, že je tak uvolněný, může působit jako flákač, ale ve skutečnosti je na vrcholu své kreativity. Je organizovaný a přesný, přesto má problém dodržovat termíny a řešit problémy rychle. Protože se mu líbí pracovat samostatně, ostatní mohou dostat podezření, že si nechává jisté informace pro sebe. Nejhorší nevýhoda je, že má tendence vrhat se po hlavě do různých finančních transakcí a dohod. Také má problém s utrácením. I když je intuitivní, může dělat rozhodnutí, bez řádného zvážení následků.

Kompatibilní partneři v práci
Had v elementu Nejlepší spolupráce s Nejhorší spolupráce s
Kov Krysa v elementu země Pes v elementu oheň
Voda Králík v elementu kov Kůň v elementu země
Dřevo Buvol v elementu voda Tygr v elementu kov
Oheň Kohout v elementu dřevo Koza v elementu voda
Země Had v elementu oheň Opice v elementu dřevo

 

Přátelé

Nemá mnoho přátel, protože své pocity neprojevuje navenek a není to otevřené stvoření. Jeho přátelství většinou vydrží na celý život. Přesto je to sociální stvoření a potřebuje znát nejnovější drby, skandály nebo zprávy. Pokud ho někdo bodne do zad, už mu Had nikdy neodpustí. Kromě toho, je třeba připravit se na Hadovu odvetu.

Kompatibilní přátelé: Buvol a Kohout
Největší nepřítel: Prase

 

Láska

Je krásný a vykazuje silnou sexuální přitažlivost. Je elegantní a působí svůdně. Pokud chce, okouzlí druhého člověka tak, že on o něm nebude moc přestat přemýšlet. Had si při výběru partnera nevybírá podle vzhledu, chce někoho, kdo dokáže ocenit jeho svéráznou mysl a šílený způsob řešení situací. Je ve výběru partnera velmi vybíravý a když už si vybere, může se stát partnerem posedlý a žárlivý.

Roční horoskop pro Hada
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!