Charakteristika znamení Draka
Charakteristika draka

 

Vlastnosti

Inovátor, podnikavý, pružný, sebejistý, statečný, domýšlivý, netaktní, vznětlivý, nepředvídatelný

Podle čínské mytologie je Drak symbol štěstí, znamení intenzivního výkonu a je považován za božské zvíře. Jádro osobnosti Draka je volný duch, pravidla a předpisy jsou pro ostatní lidi. Je to krásné a barevné stvoření. Má extrovertní energii, je nadaný a nezkrotný. Vše co dělá, dělá ve velkém - má velké nápady, extrémní ambice a je výrazná osobnost. Nicméně jeho chování je přirozené a není určené pro show. Je nebojácný, tváří tvář výzvě nikdy neuhne a téměř nevyhnutelně úspěšný, obvykle se dostane až na vrchol. I když je ochotný pomáhat, jeho pýcha mu brání pomoc přijmout. Drak je štědrá osobnost, schopná přilákat mnoho přátel, ale v srdci se může cítit být sám. Jeho velká soběstačnost znamená, že nemá potřebu úzkých spojení s jinými lidmi.

Drak v elementu

Kov 1940 a 2000 - Extrémně odvážný a houževnatý, uspěje díky stanovení cílů. Chce vést a má vliv. Pokud nezíská podporu, bojuje sám.

Voda 1952 a 2012 - Je vnímavější k druhým, je schopen přehodnotit situaci a chápe umění trpělivosti.

Dřevo 1904 a 1964 - Obecně je méně okázalý než ostatní Draci. Má schopnost vyjít s ostatními.

Oheň 1916 a 1976 - Má dvojnásobnou sílu a je třeba s tím počítat. V některých případech může být sám sobě největším nepřítelem. Je lehkomyslný a náladový.

Země 1928 a 1988 - Je praktický a má organizační schopnosti. I když má stále potřebu ostatním diktovat a být obdivován, je přátelský a přívětivý. Pracuje, dokud nedosáhne svého cíle.

Zdraví

Může trpět zdravotními problémy z důsledku stresu a citových výlevů, například depresí, bolesti hlavy, hypertenzí. Důležité je pro něj zachování klidu a měl by provádět taková cvičení, která zklidní jeho ducha, stejně jako tělo.

Doma

Má umělecký styl a svůj domov rád zdobí. Jeho dům je extravagantní a velký, vyjadřuje jeho temperament a emocionalitu.

Práce

Je nápaditý a vidí nové cesty tam, kde ostatní vidí už jen zeď. Je přizpůsobivý a hodí se pro různé profese, obzvlášť, pokud mu umožní dostat se na výsluní. Má radikální přístup, pracuje tvrdě a raději rozkazy dává, než přijímá. Měl by se vyhnout rutinnímu zaměstnání a vybrat takové, kde bude jeho sebedůvěra přínosem. Peníze rád utrácí, než akumuluje, někdy až příliš rozhazuje. Většinou dokáže vydělávat dostatek peněz.

Kompatibilní partneři v práci
Drak v elementu Nejlepší spolupráce s Nejhorší spolupráce s
Kov Had v elementu země Tygr v elementu oheň
Voda Opice v elementu kov Koza v elementu země
Dřevo Kohout v elementu voda Buvol v elementu kov
Oheň Krysa v elementu dřevo Králík v elementu voda
Země Drak v elementu oheň Kůň v elementu dřevo

 

Přátelé

Je populární a temperamentní člověk, sklidí tolik kritiky kolik obdivu. Není zrovna nejcitlivější a na rameno si k němu přátelé poplakat nepůjdou. Má milující duši a svým přátelům v nouzi pomáhá. Je upřímný a etický a občas si neuvědomuje, že ne každý disponuje stejně poctivým charakterem.

Kompatibilní přátelé: Krysa a Opice
Největší nepřítel: Pes

Láska

Je charismatický a nemá problém přitáhnout partnera. Vytváří vzrušení a partnerovy pomáhá dosáhnou svých snů. Rychle se zamiluje, ale nedokáže se vzdát své nezávislosti. Mnoho Draků tráví život bez trvalého partnera. Jejich partner musí mít hroší kůži, vydržet necitlivý přístup a jejich náladovost.

Roční horoskop pro Draka
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!