Kolik dní jste naživu? Toto číslo není jen statistika; je to připomínka vaší vzácné cesty na Zemi. Použijte naši kalkulačku Dny Naživu k zamyšlení se nad svým duchovním růstem a nad tím, jak můžete každý den co nejlépe využít.

Každý den je unikátní dar, je jedinečný a nikdy se již nebude opakovat. Dny naživu nejsou pouhá čísla - Pochopení toho, že náš čas na Zemi je omezený nám otevírá bránu k uvědomění, vděčnosti a plnému prožívání každého dne. 

Je snadné procházet skrze dny na jakýsi poloautomat, být zachycen v myšlenkách o minulosti a budoucnosti a nevnímat přítomný okamžik v jeho plnosti. Počítání let se tento a další jiný den může zdát být nudný a stereotypní. Ovšem tento den je naprosto unikátní sám o sobě.

Odhalte počet svých prožitých dnů!

Zadejte datum narození
 

 

Objevte více:
Denní numerologie
Vaše osobní denní vibrace.  
Karty sebelásky
Vedení k sebelásce s anděly a duchovními průvodci.

 

Úvahy k zamyšlení

Každý den je nový začátek. Je to další příležitost zažít radost, lásku, smích a krásu. Je to další šance růst a učit se. Je to další šance udělat svět lepším místem.

Včerejšek již pominul a zítřek se o sebe postará sám. Vaše síla tkví v přítomnosti. Právě tady a teď můžeme začít něco nového, Každý moment nám otevírá dveře k novým příležitostem a výzvám. Můžeme se setkat s novými lidmi, objevit nové místo, nebo se naučit něco nového.

Každý den nám poskytuje možnost být lepší verzí sebe samých.

Přítomný okamžik je klíčem ke štěstí – je to místo, kde se setkáváme s realitou a můžeme prožívat plně svůj život.

Dar dneška spočívá i ve schopnosti učit se z minulosti a těšit se na neznámou budoucnost.

Přítomnost je drahocenný dar – v něm nacházíme klid, sílu a možnost změnit svůj postoj k životu. Přítomný okamžik nám dovoluje osvobodit se od tíhy minulosti a obav o budoucnost, a soustředit se na to, co právě teď máme.

Ve chvíli přítomnosti máme sílu přijmout realitu takovou, jaká je, a zároveň se rozhodnout, jak na ni budeme reagovat. Je to schopnost soustředit se na to, co právě děláme, a najít v tom smysl a radost. Vědomé prožívání přítomného okamžiku nám umožňuje objevovat naši vnitřní sílu.

 Život není o tom, abychom čekali, až pomine bouře, ale abychom se naučili tancovat v dešti.

 

Citáty o přítomnosti

Život není o tom, kolikrát padneš, ale o tom, kolikrát se zvedneš. - Vince Lombardi

Jediný čas, který máš, je právě teď. - Eckhart Tolle

Život je v přítomnosti. - Osho

Život je příliš krátký na to, abychom ho strávili žitím v minulosti nebo budoucnosti. Žijme v přítomnosti a užijme si každý okamžik. - Roy T. Bennett

Když žijeme v přítomnosti, učíme se ocenit každou minutu života. - Dalai Lama

Když žijeme v přítomnosti, jsme méně stresovaní a úzkostliví a více se soustředíme na to, co je důležité. - Eckhart Tolle

Každý den je příležitostí.Thomas A. Edison

Nechte minulost tam, kam patří, a budoucnost ať přijde ve svůj čas. Dnes je dar – nazýváme ho přítomným okamžikem. - Joan Chittister

Přítomný okamžik je jediný okamžik, ve kterém můžeme skutečně prožívat život. - Thich Nhat Hanh

Život není život, který jsme žili včera, nebo ten, který budeme žít zítra. Je to ten okamžik, který právě prožíváme. - Omar Khayyam

Nauč se žít v přítomném okamžiku, protože v něm spočívá klíč k štěstí. - Babatunde Olatunji

Jediný okamžik, který máme, je nyní. A jediné místo, kde můžeme žít, je tady. - Leo Tolstoj
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!