Charakteristika znamení Buvola

Charakteristika buvola

 

Vlastnosti

Tvrdohlavý, vytváří silná pouta, ambiciozní, originální, nezávislý, upřímný

Lidé narozeni v roce Buvola jsou stabilní a vytrvalí. Typický Buvol je tolerantní člověk se silným charakterem. Není příliš lidí, kteří se mohou rovnat Buvolu při rozhodování a plnění úkolů či dosahování cílů. Tak jak jsme byli v minulosti zvyklí zaměstnávat toto skvělé zvíře při práci na poli, tak Buvol pracuje při dosahování svých cílů bez stížností. Buvol ví, že se mu díky tvrdé práci a vytrvalému úsilí podaří získat vše, co chce.

Je pragmatický, s nohama pevně na zemi. Je motivovaný tvrdě pracovat a nemá úctu k líným a nedbalým lidem. Ačkoli může snadno lidem důvěřovat a není příliš těžké získat si jeho důvěru, není závislý na přátelích ani na rodině. Raději nachází odpovědi a řešení sám, než aby žádal druhé o poradenství či pomoc. Nicméně ostatní mohou spoléhat na Buvola, který je vždy upřímný a spolehlivý. Nemá v potřebě mít příliš mnoho přátel, ale cení si silné vazby s rodinou a blízkými přáteli. Když si vytvoří pouto, obvykle trvá celý život.

Buvol má otevřenou mysl a je přístupný novým myšlenkám a nápadům, ale jakmile učiní rozhodnutí, málokdy ho změní. Jeho neodmyslitelným rysem je tvrdohlavost, odvaha a přímost. Má srdce ze zlata a touhu po prosperitě.

Buvol narozen v elementu

Kov 1901 a 1961 - Kovový Buvol pracuje tvrději a úzkostlivěji, než většina ostatních lidí, včetně dalších Buvolů. Je odvážný a nezastaví se před ničím, dokud nedosáhne svého cíle. Stejně jako ostatní Buvoli je důvěryhodný a spolehlivý, ale neukazuje tolik své emoce. Tento Buvol má sílu oceli. Často je tato síla nemilosrdná, a tak má obtíž identifikovat se s pocity lidí kolem sebe. Nicméně, je vždy ochoten bránit to, co má rád.

Voda 1913 a 1973 - Prvek vody vnáší do znamení flexibilitu a svobodu. Je stejně tak pracovitý a systematický jako ostatní, ale ze všech elementů Buvola má nejrychlejší myšlení. Je více ochoten uznat pohled druhých lidí a tím se mu snadněji s lidmi pracuje. Obecně považuje pocity svých blízkých za důležité a to z něj dělá dobrého partnera a přítele.

Dřevo 1925 a 1985 - Je chápající a spravedlivý, také nejméně houževnatý oproti dalším Buvolům a je více ochoten přijmout nové myšlenky. Jeho liberální postoj z něj činí dobrého a respektovaného člena týmu. Má vysokou sebedůvěru a díky této vlastnosti se stává vedoucím, nebo mluvčím. Je otevřený a spontánní.

Oheň 1937 a 1997 - Oheň mu dává velmi dynamické vlastnosti. Jeho vůdčí schopnosti jsou obrovské a obecně zastává významnou pozici. Je objektivní, ale často mívá záchvaty náladovosti a impulzivnosti, což může mít pro něj negativní důsledky. I tak je loajální a oddaný své rodině.

Země 1949 a 2009 - Je nejspolehlivější a nejpilnější ze všech ostatních elementů. Prvek země z něj vysál mnoho negativních vlastností. Tento Buvol se vyznačuje dobrým úsudkem. Mívá také skromné ambice. Preferuje stabilní a klidný život.

 

Zdraví

Buvol je workoholik a měl by více relaxovat. Bývá tak zaměstnaný, že je těžké zařadit do jeho režimu nějaké cvičení. Je náchylnější k problémům kostí a kloubů, zejména kolen a měl by jim věnovat zvláštní pozornost. Nicméně, jedná se o silné znamení a podle prastaré moudrosti, by měl být Buvol obdařen dlouhým životem.

 

Doma

Jeho dům je jeho hrad. Místo, kde si zajistí klid a relaxaci od každodenního shonu. Je to místo, kde tráví čas se svou rodinou a přáteli. Nepotrpí si moc na styl, dá raději přednost pohodlí při čtení novin nebo sledování televize. I tak, doma netráví mnoho času, raději chce být venku, cítit čerstvý vzduch, vidět stromy. Má zálibu v botanice a pěstování zeleně. Svůj domov si dekoruje barvami přírody. Nicméně Buvol je spojen i se zimou a tak ho můžou více přitahovat zimní barvy.

 

Práce

Ostatní mohou žasnout nad metodickým přístupem a smyslem pro detail. Buvol je velmi dobře organizovaný. Nejraději pracuje sám. Práce ve skupině může být pro něj omezením. Jeho ambice ho ženou do vyšších pozic, nebo vlastního podnikání. Preferuje finanční zabezpečení a své peníze utrácí pečlivě. Má tendence zabezpečit se na důchod. Raději investuje do stabilnějších instrumentů jako jsou nemovitosti a zlato.

Kompatibilní partneři v práci
Buvol v elementu Nejlepší spolupráce s Nejhorší spolupráce s
Kov Kohout v elementu země Tygr v elementu oheň
Voda Krysa v elementu kov Kůň v elementu země
Dřevo Prase v elementu voda Koza v elementu kov
Oheň Buvol v elementu dřevo Pes v elementu voda
Země Had v elementu oheň Opice v elementu dřevo

 

Přátelé

Buvol není zrovna nejspolečenštější člověk a nevyhledává společenská setkání. Raději je doma a těší se ze svého soukromí. Tráví čas spíše nad knihou, nebo s několika věrnými přáteli. I tak ví, jak zazářit na večírku a různých setkání. Je ostražitý a potřebuje čas, než si někoho k sobě pustí. Jeho vztahy jsou ale velice pevné.

 

Láska

Svoji lásku ukazuje spíš činy, než slovy. Dlouho se rozhoduje pro partnera, nemá rád totiž změny a když už si někoho vybere, chce, aby tento vztah vydržel. V lásce nespěchá a není to koketní člověk. Poté, co už se k někomu zaváže, bývá věrný a čestný a to samé očekává od partnera.

Roční horoskop pro Buvola
Nejnovější

Neváhejte a přidejte se!

K odběru novinek a už vám neuteče žádná nově přidaná věštba a ‍obsah ze světa 🪄 čarodějnicví a spirituality!