Slunce a Měsíc jsou během úplňku od sebe tak daleko, jak jen mohou být. Úplněk je čas nechat věci plynout a začít s novými záměry. Je to jako kdyby vaše ego a pocity byly oddělené. Úplněk vynáší na povrch všechny naše emoce, dobré i špatné. V tomto čase se můžete skutečně vypořádat se svými emocemi, aniž by vám v tom překáželo vaše ego.

Úplněk je vždy neuvěřitelně silným časem pro magii, věštění a duchovní praktiky všeho druhu. Využijte kulminující energii Luny provedením kteréhokoliv z těchto jednoduchých kouzel a rituálů. K tomu, aby byl váš rituál účinný, nepotřebujete drahé nástroje

ani příslušenství. Ve skutečnosti jsou to často ty nejjednodušší rituály, které do vašeho života přizvou nejvíce lásky a hojnosti.

Technicky vzato, bod, kdy je Měsíc „v úplňku“, trvá jen okamžik. Také přesný čas úplňku může nastat kdykoliv v noci, během dne, dokonce i uprostřed dne. Pouhým okem se však Měsíc může jevit jako úplněk po dobu tří dnů. Také z magické perspektivy můžeme s úplňkovou energií pracovat tři dny. V aktuální den úplňku, den před a den po. V naší aplikaci Lunární kalendář si můžete zjistit, kdy nastane příští úplněk. A to nejen den, ale také přesnou minutu. Najdete tam také všechny fáze měsíce pro celý rok.

Zaříkadlo pro úplněk
Efekt úplňku na planetu, lidi i celou živočišnou říší je rozsáhlý. Měsíc ovlivňuje oceány, spánek, i kriminalitu.

Účinky Měsíce se datují do legend a mytologie starověkých civilizací. Když jsou Slunce, Měsíc a Země v jedné linii (v době novu nebo úplňku), má sluneční vliv aditivní účinek na měsíční vliv a vytváří mimořádně vysoké přílivy a velmi nízké odlivy. Přílivy a odlivy jsou způsobeny Měsícem. Gravitační přitažlivost Měsíce vytváří něco, čemu se říká slapová síla. Slapová síla způsobuje, že se Země – a její voda – vyboulí na straně nejblíže Měsíci a na straně nejvzdálenější od Měsíce. Tyto boule vody jsou přílivy.

Ledviny. Studie z roku 2011 na téměř 1500 lidech, publikovaná v Journal of Urology, zjistila, že bolest ledvinových kamenů se výrazně zvýšila během úplňku. Jedna z teorií říká, že lunární cyklus ovlivňuje rovnováhu tekutin – a orgány spolu se zbytkem našeho těla tvoří asi 60 procent vody.

Další studie zjistila, že úplněk byl spojen s horším spánkem pomocí několika metrik. Během této lunární fáze účastníkům trvalo o pět minut déle, než usnuli, spali o 20 minut méně, trvalo jim déle, než dosáhli REM spánku, zaznamenali 30% snížení hlubokého spánku a zaznamenali sníženou kvalitu spánku.

Lunatic / lunetic, tedy šílenec a blázen pochází ze slova Luna, latinského slova pro Měsíc. Předpokládalo se, že lidé častěji projevovali nevyzpytatelné chování během úplňku, a že měsíční fáze způsobily dočasné šílenství. A něco na tom je!

Federálně sponzorovaný program s názvem The National Criminal Justice Reference Service (NCJRS) - česky pak Národní referenční služba pro trestní soudnictví vydala publikaci s názvem Lunární efekt, kde z rozsáhlé analýzy dat o lidském chování a lunární astronomii vyplývá:
Empirická pozorování, výzkum a syntéza poznatků z fyziky, astronomie, biologie a psychologie mohou být aplikovány na teorii biologických přílivů a odlivů. Touto teorií lze ukázat, že gravitační síla interaguje se silami lidské evoluce a chování. Gravitace přímo ovlivňuje lidský nervový systém a může způsobit, že lidé budou podrážděnější nebo pomalejší v závislosti na individuální vnímavosti. Lidé s nestabilní osobností a poruchami nálady nebo ti, kteří jsou již ve stresu, mohou zažít důsledky nadměrného kosmického vlivu. Pokud jsou takové osoby náchylné k násilí, mohou být donuceny k nekontrolovatelnému chování. Legenda o vlkodlacích a teorie astrologie mohou mít nějaký vědecký základ, jak odhalují korelace údajů policie a hasičů s údaji o sebevraždách a vraždách v San Franciscu a na Floridě, které se zdají být v přímé korelaci s výskytem úplňku.

Jiná studie se zabývala údaji během 5ti let z policejních záznamů na Floridě, které ukázaly nárůst případů vražd a přitěžujících útoků během úplňku.

 

Pár pověr k zasmání, kterými se lidé snažili odradit druhé od práce s měsíční energií.

Pokud se měsíční svit dotkne tvé tváře, Měsíc ji ukradne všechnu její krásu.

Těhotná žena spící pod měsíčním svitem, jenž umožní, aby se svit Měsíce dotkl jejího břicha, porodí idiota.

Ďábel žije na Luně a ovládá Ji; tím pádem převezme kontrolu nad každým, kdo pohledí do Její tváře.


Jak využít sílu úplňku - magie a rituály

Meditace

Ať už jste každodenní meditující nebo to chcete zkusit poprvé, úplněk je ideální čas pro meditaci. Meditace je čas pro introspekci, reflexi, zahledění se do sám sebe a to bez sebeobviňování. Můžete v sobě začít pozorovat emoce a myšlenky, které ve vás byli dlouho pohřbeny a které si přejí být nyní propuštěni. Otevřete se jím, nechte je sebou projít, jen je pozorujte, nekritizujte, nehodnoťte, nesnažte se je zadupat zpět do podvědomí a utlačit. Když jim dovolíte vámi projít, mohou nakonec opustit váš systém. Hleďte na ně jako na mraky, které se neustále mění a jen vámi prochází. Meditovat můžete několik minut, i když je možné, že budete potřebovat více času, pokud jste v praxi nováčci nebo procházíte drsným návalem, který je těžký setřást.

Úplněk nás vybízí k tomu, abychom to nechali jít, uvolnily to a propustili to.

 

Vdechněte úplněk

Dechová cvičení jsou součástí meditace a mnoha jógových praktik. Dýchání pomáhá zklidnit tělo a spojit se se sebou samým. Naučte se plně a zhluboka dýchat. Zdroje najdete online nebo prostřednictvím aplikací, které vám mohou pomoci začít. Cvičte dech za úplňku, buď přímo venku pod hvězdami, nebo v oblasti, kde se cítíte bezpečně a bez rozptylování. Své dýchání v úplňku můžete využít k tomu, abyste do sebe vnesli energii a podpořili svá vlastní energetická centra a svou vnitřní sílu. Spojte se s vesmírem a energií v nás všech, ve všem, vdechněte ji. Měli byste cítit zvýšené uvědomění a intuici a dokonce se můžete ocitnout ve stavu podobném transu.

 

Napište to

Skvělý způsob, jak se podívat dovnitř a dozvědět se o sobě, je deník. Můžete si vést deník o svých emocích, abyste mohli hlouběji porozumět sobě a svým okolnostem. Zapisování do deníku je skvělý způsob, jak zjistit, co musíte opustit. Můžete si také zapisovat své záměry a to, co si přejete. Psaní vám pomůže nastavit přesné záměry, a tím zaměřit svou energii a také energii úplňku na to, co je pro vás nejlepší. Pomůže vám to, udělat si jasno a stanovit si své cíle. Navíc během takového automatického psaní, kde z vás létají myšlenky a emoce, se na povrch mohou vynořit myšlenky a emoce, o kterých jste sami neměli ani tušení, že je v sobě máte.


Přivítejte to, co si přejete a dejte sbohem a šáteček tomu, co už vám neslouží

K tomuto rituálu budete potřebovat dva papíry. Osobně doporučuji nejdříve zpracovat negativní list papíru a po jeho zničení, začít pracovat na listě vašich přání, kde už budete značně očištěni.

Na jeden si vypište vše, co si přejete, po čem toužíte, co chcete v životě mít a získat, jaký chcete, aby váš život byl. Tento papír si uschovejte,třeba do příštího novoluní, kde můžete znovu stanovit své záměry, nebo ho můžete mít pár dní pod polštářem, a nebo ho někam na pár dní uschovejte.

Na druhý list vypište negativitu, zlobu, frustrace, vše, co vás štve, ničí, obtěžuje. Vše, co se vám na vašem životě nelíbí. Prostě všechno, čeho se chcete zbavit, vše, od čeho si přejete odpoutat. Dalším krokem je zničení tohoto seznamu – v ideálním případě jeho spálením. Oheň se může zdát dramatický, ale je nezbytnou součástí rituálu. Je důležité spálit seznam, protože dáváte svou negativitu z těla ven a to na seznam a pak i tento seznam ničíte jednou provždy silou ohně.

 

Ženské kruhy (ok, mužské také)

Výše uvedený rituál je ideální rituál pro ženské kruhy. Tady už to chce trochu více zapojení od druhých žen a také mnohem více práce a námahy. Nechceme diskriminovat muže, takže to můžou být mužské kruhy, a nebo prostě kruhy pro všechny. Osobně jsem mnohokrát praktikovala rituál na Vietnamském ostrově, kde jsem našla podobně smýšlející skupinu žen. Za každé úplňkové noci jsme si našli opuštěnou pláž, zapálili velkou vatru, meditovali, pak provedli rituál se spálením toho, co nechceme a napsali na papír, co si přejeme a následně kolem ohně tancovali. Pokud máte podobně smýšlející přátele, můžete si zkusit podobný rituál společně.


Tančete, jako by se nikdo nedíval

Tanec za úplňku není žádnou novinkou. Mnoho kultur se shromažďovalo pod světlem úplňku k tanci po celé věky. Tanec je skvělý způsob, jak se sladit se svým tělem a zbavit se napětí a přebytečné energie a zároveň vnést nový druh energie do svého systému. Pokud můžete, můžete to udělat za měsíčního svitu nebo můžete zůstat uvnitř v bezpečí a anonymitě svého domova.

 

Vyrobte si nástěnku vizí

Nástěnka vizí je skvělý způsob, jak si stanovit své cíle a zaměřit se na své záměry. Na nástěnku můžete nalepit vystřižené obrázky z časopisů nebo nakreslit obrázky a také slova, která představují vaše cíle, záměry a to, co chcete posunout vpřed. Nástěnka vám pomůže tyto věci v sobě ukotvit a pomůže vám na ně soustředit svou energii po celý měsíc.

 

Vydejte se na procházku za svitu měsíce

Procházka je skvělý způsob, jak se soustředit a najít si čas na introspekci. Může vám pomoci setřást všechny myšlenky, které vám nemusí sloužit. Procházka v měsíčním světle vám umožňuje dělat tyto věci a přitom vdechovat energii měsíce, vyhřívat se v jeho světle a energii a přijímat uzemňující výhody přírody.

 

Proveďte vykuřovací obřad očisty

Vykuřovací obřad zahrnuje pálení posvátných bylin, nejčastěji šalvěje, a byl praktikován po staletí domorodými lidmi v Americe a některých dalších kulturách. Kouř, který vzniká v důsledku spalování bylin, odstraňuje negativní energii. Také se uvádí, že má centrovací a léčivé vlastnosti. Vykuřování vašeho domova a sebe sama a třeba i členů rodiny (pokud vám to dovolí) během úplňku je skvělý způsob, jak odstranit negativní energii. A uvolnit místo pro novou svěží energii. Příval energie úplňku můžete pozitivně zaměřit na své záměry. Jako vykuřovadlo můžete použít i svazek vonných tyčinek.

 

Proveďte velký úklid

Využijte energii úplňku k vyčištění prostoru kolem vás. Fyzické odhození čehokoliv, co nenaplňuje váš život, může být posilující a může vám pomoci udržet se ve svém středu a v pohybu vpřed. Můžete fyzicky odstranit negativitu a věci, které vyvolávají neužitečné nebo nešťastné pocity. Věci rozbité a věci které už nepoužíváte. Odstraněním věcí, které vám neslouží, uvolníte prostor pro to, co vám bude sloužit, posunete se vpřed, fyzicky i metaforicky. Je to také skvělý čas otevřít okna a vyvětrat svůj domov a také vyměnit ručníky a povlečení. Utřete prach, otřete povrchy a vysajte, pokud si přejete. Tím získáte doslova čistý štít pro své oživené já.

 

Nabijte své krystaly

Nechte své krystaly přes noc venku za úplňku, aby se do nich vrátila dobrá energie. Říká se, že to obnovuje tlak uvnitř magnetitů krystalů. Vaše krystaly budou očištěny od veškeré energie, která vás nepohání, a naplněny pozitivní energií, kterou potřebujete.


Kontakt s přírodou

Skvělý způsob, jak využít uzemňovací energii, je strávit čas v přírodě. Nejen, že příroda uzemňuje, může mít také uklidňující účinek. Mnoho lidí cítí, že jejich intuice je na nejvyšší úrovni, když jsou obklopeni přírodou, takže možná budete moci naslouchat klidnému zvuku větru, rostlin a zvířat a vyčistit svou mysl, abyste dali průchod své intuici. Můžete najít jasno v některých přetrvávajících problémech nebo jen zjistíte, že dosáhnete stavu klidu a návratu k přirozenému rytmu vašeho těla. Můžete si udělat túru nebo procházku přírodou nebo sedět jen v klidu.

 

Pořiďte si tarotové či vykládací karty

Pokud jste ostřílení praktikující tarotu nebo chcete začít s prvním balíčkem, měli byste zkusit využít energii úplňku k vylepšení své praxe. Než použijete nový balíček karet, otevřete balíček, rozložte karty a nechte karty přes noc ležet pod úplňkovým světlem, nebo u okna. Nejen, že to sadu očistí od veškeré energie, která se na ni dostala během cesty k vám, ale také ji nabije silnou energií úplňku.

 

Jezte čisté a zdravé jídlo

Vzhledem k tomu, že úplněk je časem, kdy se vypouští to špatné a přináší to dobré, jíst jídlo, které je čisté, zdravé a naplňující vaše tělo, je skvělý způsob, jak tuto energii maximalizovat. Zdravé jídlo vám může pomoci nastavit záměr dát svému tělu to, co skutečně potřebuje, a zároveň odstranit chaos způsobený čímkoli nezdravým, co jste konzumovali.

 

Vyhřívejte se v úplňku

Strávit noc ve světle úplňku může být intenzivním očistným rituálem. Energie úplňku prý pomáhá tělu uvolnit všechny prvky, které mu neslouží, a přivádí ho zpět do neutrálního stavu rovnováhy. Nemusíte spát celou noc pod měsícem, hodina by měla stačit. Pokud můžete, najděte si bezpečný a klidný venkovní prostor, kde si můžete lehnout a dívat se nahoru na Měsíc. Procvičte si dýchání, abyste vycentrovali sebe a své tělo a připravili se na spánek. Nepoužívejte žádná elektronická zařízení, protože budou rozptylovat vaši pozornost.

 

Dokončete svůj seznam úkolů

Vzhledem k tomu, že úplněk je nejlepší čas na opuštění, je to skvělý čas na dokončení projektů a úkolů. Pamatujte, teď není čas začít něco nového, ale dokončení něčeho vám může pomoci nechat to za sebou. Když nenesete tíhu nedokončených úkolů, máte větší kapacitu lépe se soustředit na své nové záměry.

 

Očistěte své tělo

Už víte, že úplněk je čas nechat věci plynout a začít s novými záměry. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je fyzicky se očistit pod světlem úplňku. Pokud jste schopni najít bezpečnou a odlehlou vodní plochu venku a pomocí přírodního čisticího prostředku, umyjte se pod měsíčním světlem. Pokud to nemůžete udělat venku, vykoupat se nebo osprchovat doma je další možnost. Vizualizujte si, že nejen že smýváte špínu a nečistoty, ale smýváte vše, co vám již neslouží. Představte si sami sebe, jak postupujete vpřed nejen s čistým tělem, ale i s čistou myslí se svěžím přístupem.

 

Vytvořte si měsíční vodu

Měsíční voda je skvělý způsob, jak využít energii úplňku způsobem, který můžete využívat po celý měsíc. Vezměte skleněnou nádobu s čistou vodou a nechte ji na noc za úplňku. Na nádobu, nebo na papír pod ní si můžete napsat své záměry nebo pozitivní afirmace. Měsíční vodu lze poté použít k řadě věcí, včetně vaření, úklidu vašeho domova, zalévání rostlin, přidání pár kapek do koupele, v bylinných lécích, v pleťovém toneru nebo jen jako nápoj, buď samotný nebo v čaji. Můžete ji nalít do rozprašovače a používat ji podobně jako parfém. Tímto parfémem se denně můžete po ránu kropit.

 

Poskytněte si láskyplné dotyky a hlazení

Naše těla si drží záznam. Ideálně buďte nazí, nebo alespoň ve spodním prádle. A přiložte ruce na každou část vašeho těla. Nechte ruce přiložené na pár okamžiků. Nevynechejte nic. Ani hlavu, ani chodidla. Přikládejte ruce, hlaďte se a něžně se sebe dotýkejte všude. Budete překvapeni, jak terapeutický tento rituál je a to nejen za úplňku! Zbavíte se negativních pocitů, emocí a napětí. Vaše tělo bude uvolněné a otevřené, schopné přijímat pozitivní energii.

 

Praktikujte vděčnost

Místo toho, abyste se soustředili na negativitu a věci, které se vám ve vašem životě nelíbí, můžete využít energii úplňku k podpoře vděčnosti. Připomeňte si slovně nebo na papíře vše, co vám ve vašem životě slouží, všechno v čem máte štěstí. Zaměřte se na tyto věci a nechte je naplnit vás láskou a radostí. Oslavte je a dovolte si cítit opravdovou vděčnost, za to, že tyto věci jsou ve vašem životě. To vám pomůže napájet je energií úplňku a nakrmit je k pohybu vpřed.

 

A další rituály, zaříkadla a kouzla pro inspiraci

 

Zaříkadlo pro úplněk

Kouzlo pro úplněk

 

 

 
Nejnovější

Odebírání Novinek

Přihlaste se k odběru a neuteče vám žádná nově přidaná věštba.