Lunární kalendář

Lunární kalendář je koncept založený na lunárních cyklech a popisuje cestu měsíce po obloze skrze znamení zvěrokruhu. Měsíc mění znamení zvěrokruhu přibližně každé dva až tři dny a dokončí svůj cyklus přibližně každých 29.5 dní. Podle astrologie úspěch mnoha aktivit v životě je podmíněn přirozeným rytmem a fází Měsíce a toto lunární zvěrokruhové cestování, ubývající a přibývající fáze Měsíce ovlivňuje náš život.

Lunární kalendář byl a dodnes je používán v mnoha kulturách. Konec konců Měsíc nenáleží určitému náboženství či spirituálnímu směru a vliv Měsíce na přírodu, rostliny, živočichy i nás lidi je pozorovatelný po celém světě, ovšem náš moderní způsob života nás odnaučil sledovat rytmus přírody a být s ním v souladu, žijeme život relativně odtrženi od základních sil přírody. Efektivní využití Měsíční energie nám dává výhodu při plánování aktivit a událostí a my tak můžeme začlenit přírodu do své každodenní praxe.


Dnes je: Úterý, 17.září 2019 16:47
Osvit Měsíce je 90%
Je 18 lunární den a Měsíc je Ubývající
Fáze Měsíce je Couvající Měsíc

Předešlé novoluní bylo v Pátek, 30.srpen 2019 ve 12:38
Předešlý úplněk byl Sobota, 14.září 2019 ve 06:35

Příští novoluní bude Sobota, 28.září 2019 ve 20:27
Příští úplněk bude Neděle, 13.říjen 2019 ve 23:10

Měsíc je ve znamení Býka 02°39'


Obnova, smyslnost, kontemplace, spokojenost

Měsíc v Býku je čas, kdy toužíme po klidu, bezpečí a pohodlí. Náš základní impulz je relaxovat a zastavit se a život se trochu zpomalí. Stabilita a stálost uspokojují hlubokou emocionální potřebu. Není to čas pro rychlé akce, ale pro stabilitu. Je to příjemný čas pro trávení času s rodinou v útulné domácí atmosféře a vychutnání si lahodného jídla. Dobrá doba pro práci na zahradě a v blízkosti přírody.
Když měsíc prochází Býkem vzrůstá touha po hmotném majetku. Peníze se stávají důležitými a lidé mohou působit lakomě a chamtivě. Mohou být více pod tlakem tvrdohlavosti a materialismu, ale na druhou stranu je to čas, kdy je výborná energie pro finanční aktivity. Zaměření se na práci, ovlivněné přirozenou pečlivostí a vytrvalostí Býka, může být odměněno pozoruhodnými výsledky.

Měsíc v Býku obecně podporuje následující aktivity
Vhodný okamžik k provádění jakýkoliv estetických změn, stříhání a úpravě vlasů, nákup nového oblečení, domácí výzdobě, nákup nábytku. Nákup krásných předmětů. Umělecké aktivity. Poslech hudby, meditace, přemýšlení. Začátek potenciálně dlouhodobého vztahu. Láskyplné a smyslné projevení citů.
Také finanční aktivity a ty které zahrnují osobní majetek, žádost o půjčku.
Pomalé, záměrné jednání, motivované touhou po bezpečí a pohodlí.

Magie pro Měsíc v Býku
Úsilí přinášející dlouhotrvající výsledky, Dobré kandidáty pro tuto energii představují rodinné záležitosti, stabilní romantické vztahy, finance, úsilí zahrnující zabezpečení, stabilitu, ochranu, bezpečí, prosperitu, podnikání, nemovitosti, materiální zisk. Velmi užitečná energie pro řešení záležitostí spojených se sebeúctou, sebeláskou a sebevědomím.

Zahradničení
Jedno z nejplodnějších období, ideální pro výsadbu i přesazování. Všechny kořenové plodiny zasazené nyní mají tendenci přinést velmi plodnou sklizeň. Protože Býku vládne planeta Venuše, květiny zasazené pod tímto Měsícem budou obzvláště krásné. Také je dobrý čas ke hnojení.

Měsíc ve znamení a Prázdná Luna pro příštích 30 dní

Seznam úplnků, novoluní a čtvrtí pro tento rok

Fáze Datum Čas
Fáze Datum Čas
Výše uvedené údaje jsou platné pro středoevropský čas, proto pokud se nenacházíte v České republice, nebo na Slovensku a potřebujete znát časy pro vaši konkrétní polohu, doporučujeme stránku www.timeanddate.com/moon/phases/, kde si můžete zjistit údaje o Měsíci pro vaši konkrétní zěměpisnou polohu.
Odebírání novinek