Lunární kalendář je koncept založený na lunárních cyklech a popisuje cestu měsíce po obloze skrze znamení zvěrokruhu. Měsíc mění znamení zvěrokruhu přibližně každé dva až tři dny a dokončí svůj cyklus přibližně každých 29.5 dní. Podle astrologie úspěch mnoha aktivit v životě je podmíněn přirozeným rytmem a fází Měsíce a toto lunární zvěrokruhové cestování, ubývající a přibývající fáze Měsíce ovlivňuje náš život.

Lunární kalendář byl a dodnes je používán v mnoha kulturách. Konec konců Měsíc nenáleží určitému náboženství či spirituálnímu směru a vliv Měsíce na přírodu, rostliny, živočichy i nás lidi je pozorovatelný po celém světě, ovšem náš moderní způsob života nás odnaučil sledovat rytmus přírody a být s ním v souladu, žijeme život relativně odtrženi od základních sil přírody. Efektivní využití Měsíční energie nám dává výhodu při plánování aktivit a událostí a my tak můžeme začlenit přírodu do své každodenní praxe.


Dnes je: Neděle, 29.březen 2020 05:00
Osvit Měsíce je 19%
Je 4 lunární den a Měsíc je Dorůstající
Fáze Měsíce je Dorůstající srpek

Předešlé novoluní bylo v Úterý, 24.březen 2020 ve 10:29
Předešlý úplněk byl Středa, 08.duben 2020 ve 04:35

Příští novoluní bude Čtvrtek, 23.duben 2020 ve 04:27
Příští úplněk bude Čtvrtek, 07.květen 2020 ve 12:45

Měsíc je ve znamení Blíženců 01°11'


Komunikace, zvědavost, duševní flexibilita

Měsíc v Blížencích je veselý, zvědavý, ale může být i neklidný a nestálý. Různorodost uspokojuje hlubokou vnitřní potřebu. Základní instinkt je komunikovat, myslet a učit se. Jsme motivováni touhou po různorodosti a zvědavostí. Tento čas odkrývá společenskou stránku a otevírá všechny druhy komunikace. Přináší rychlou a snadnou změnu nálad a emocí a tím i flexibilitu chování. Rychlost myšlení se zvyšuje a činnost a flexibilita dominují dnešním dnům, což vede k motivaci dělat všechno najednou. To činí lidi velmi efektivní v komunikaci a v intelektuální práci všeho druhu. Můžete pociťovat dva rozličné pocity najednou, aniž byste se dostali hluboko do polarity. Vhodný čas k projednání a vyjasnění rodinných vztahů. Trávení času krátkým výletem dohromady s rodinou, či přáteli na čerstvém vzduchu, venkovní aktivitou.

Měsíc v Blížencích obecně podporuje následující aktivity
Čas účinných jednání a krátkodobých obchodů, jakož i vyhledávání, shromažďování a zpracování dat a informací. Velmi dobrý moment pro výzkum. Dobrá komunikace, psaní, čtení, studium, vztahy s veřejností, dopisy a e-maily, pochůzky, vytváření spojení, cestování. Pohyb, chůze, běh. Nákup knih, časopisů, školních pomůcek, aut, jízdních kol, výtvarného vybavení.

Magie pro Měsíc v Blížencích
Vzhledem k tomu, že Blíženci jsou znamením komunikace, tak současné energie poskytují dokonalé energie pro cokoliv vyžadující inspiraci a vynalézavost. Ideální čas na vytvoření a sepsání nových vlastních kouzel a rituálů. Dále magie ohledně komunikace, propagace, vytváření nových kontaktů a získání přátel, záležitosti ohledně pomluv a drbů, cestování a rituály na ochranu automobilů a bezpečné přepravy.

Zahradničení
Neplodné, vzdušné znamení co se zahradničení týče, nevhodné pro sázení a přesazování. Dobrý čas pro sklizeň kořenových plodin a ovoce, také sběr bylin. Květiny natrhané nyní zůstanou déle čerstvé. Také dobrý čas pro sušení. Vhodné k odplevelení, zbavení se škůdců a hnojení.

Měsíc ve znamení a Prázdná Luna pro příštích 30 dní

Seznam úplnků, novoluní a čtvrtí pro tento rok

Fáze Datum Čas
Fáze Datum Čas
Výše uvedené údaje jsou platné pro středoevropský čas, proto pokud se nenacházíte v České republice, nebo na Slovensku a potřebujete znát časy pro vaši konkrétní polohu, doporučujeme stránku www.timeanddate.com/moon/phases/, kde si můžete zjistit údaje o Měsíci pro vaši konkrétní zěměpisnou polohu.
Odebírání Novinek

Přihlaste se k odběru a neuteče vám žádná nově přidaná věštba.