Lunární kalendář je koncept založený na lunárních cyklech a popisuje cestu měsíce po obloze skrze znamení zvěrokruhu. Měsíc mění znamení zvěrokruhu přibližně každé dva až tři dny a dokončí svůj cyklus přibližně každých 29.5 dní. Podle astrologie úspěch mnoha aktivit v životě je podmíněn přirozeným rytmem a fází Měsíce a toto lunární zvěrokruhové cestování, ubývající a přibývající fáze Měsíce ovlivňuje náš život.

Lunární kalendář byl a dodnes je používán v mnoha kulturách. Konec konců Měsíc nenáleží určitému náboženství či spirituálnímu směru a vliv Měsíce na přírodu, rostliny, živočichy i nás lidi je pozorovatelný po celém světě, ovšem náš moderní způsob života nás odnaučil sledovat rytmus přírody a být s ním v souladu, žijeme život relativně odtrženi od základních sil přírody. Efektivní využití Měsíční energie nám dává výhodu při plánování aktivit a událostí a my tak můžeme začlenit přírodu do své každodenní praxe.


Dnes je: Pátek, 25.září 2020 15:19
Osvit Měsíce je 65%
Je 9 lunární den a Měsíc je Dorůstající
Fáze Měsíce je První čtvrť

Předešlé novoluní bylo v Čtvrtek, 17.září 2020 ve 13:00
Předešlý úplněk byl Čtvrtek, 01.říjen 2020 ve 23:06

Příští novoluní bude Pátek, 16.říjen 2020 ve 21:32
Příští úplněk bude Sobota, 31.říjen 2020 ve 15:51

Měsíc je ve znamení Kozoroha 21°30'


Odpovědnost, pořádek, ambice, efektivnost, koncentrace, kontrola

V těchto dnech vážnost, střízlivá orientace a praktické uvědomění uspokojují hlubokou emocionální potřebu. Stáváme se být vědomi potřeby po struktuře a plánování dopředu. Zároveň si instinktivně uvědomujeme omezení času. Vytrvalost a trpělivost jsou zesíleny. Jsme motivování touhou po úspěchu. Výkon a manifestace jsou pro nás teď nejdůležitější. Nechceme ztrácet čas, energii, nebo zdroje. Toto je velmi střízlivý vliv a může být i depresivní. Existují tendence být k sobě příliš striktní, cokoliv co nepřispívá k dlouhodobým cílům se jeví nepodstatné. Ambice, obezřetnost a konzervatismus jsou zesíleny. Nicméně to může být produktivní čas, kdy jsme schopni podívat se realitě do očí. Zvýšená koncentrace, následovaná neosobním myšlením vede k vynikajícímu sebeovládání a disciplíně.

Měsíc v Kozorohu obecně podporuje následující aktivity
Činnosti vyžadující vyšší koncentraci a organizační práci. Dlouhodobé aktivity, které přinášejí pomalé, ale stabilní výsledky, praktické záležitosti, kariérní otázky. Dokončení starých dlouho odkládaných záležitostí. Pečlivé plánování. Rozpočtování. Vytváření základů něčeho trvalého. Akce motivovaná praktickými cíli a potřebou struktury. Významné nákupy, chirurgické zákroky.

Magie pro Měsíc v Kozorohu
Pokud vám chybí disciplína, či máte problémy se sebekontrolou, nebo vám v životě chybí struktura, Měsíc v Kozorohu přináší tu nejlepší energii k řešení těchto záležitostí. Energie jsou také velmi prospěšné k magii zahrnující zaměstnání, kariéru, sebevědomí, osobní cíle (především ty, kde je nezbytné nějaké odříkávání), léčení deprese, moudrost, ocenění a uznání, pověst.

Zahradničení
Plodné, zemské znamení přináší dobrý čas k sázení čehokoliv a také k prořezávání.

Měsíc ve znamení a Prázdná Luna pro příštích 30 dní

Seznam úplnků, novoluní a čtvrtí pro tento rok

Fáze Datum Čas
Fáze Datum Čas
Výše uvedené údaje jsou platné pro středoevropský čas, proto pokud se nenacházíte v České republice, nebo na Slovensku a potřebujete znát časy pro vaši konkrétní polohu, doporučujeme stránku www.timeanddate.com/moon/phases/, kde si můžete zjistit údaje o Měsíci pro vaši konkrétní zěměpisnou polohu.
Odebírání Novinek

Přihlaste se k odběru a neuteče vám žádná nově přidaná věštba.