Lunární kalendář je koncept založený na lunárních cyklech a popisuje cestu měsíce po obloze skrze znamení zvěrokruhu. Měsíc mění znamení zvěrokruhu přibližně každé dva až tři dny a dokončí svůj cyklus přibližně každých 29.5 dní. Podle astrologie úspěch mnoha aktivit v životě je podmíněn přirozeným rytmem a fází Měsíce a toto lunární zvěrokruhové cestování, ubývající a přibývající fáze Měsíce ovlivňuje náš život.

Lunární kalendář byl a dodnes je používán v mnoha kulturách. Konec konců Měsíc nenáleží určitému náboženství či spirituálnímu směru a vliv Měsíce na přírodu, rostliny, živočichy i nás lidi je pozorovatelný po celém světě, ovšem náš moderní způsob života nás odnaučil sledovat rytmus přírody a být s ním v souladu, žijeme život relativně odtrženi od základních sil přírody. Efektivní využití Měsíční energie nám dává výhodu při plánování aktivit a událostí a my tak můžeme začlenit přírodu do své každodenní praxe.


Dnes je: Sobota, 08.srpen 2020 11:22
Osvit Měsíce je 79%
Je 19 lunární den a Měsíc je Ubývající
Fáze Měsíce je Couvající Měsíc

Předešlé novoluní bylo v Pondělí, 20.červenec 2020 ve 19:33
Předešlý úplněk byl Pondělí, 03.srpen 2020 ve 17:59

Příští novoluní bude Středa, 19.srpen 2020 ve 04:42
Příští úplněk bude Středa, 02.září 2020 ve 07:23

Měsíc je ve znamení Berana 10°38'


Nadšení, iniciativa, akce

Měsíc v Beranu do dnů přináší zvýšenou aktivitu a fyzickou energii na vrcholu. Energie vibrují směrem k odvaze, vedení, vítězství a výzvám všeho druhu. Jsme motivováni silnou touhou začít čerstvě. Průkopnické impulzy jsou silné a cítíme se energeticky, spontánně a nadšeně. Nálada je rozhodná, podnikavá, impulzivní a vizionářská. Upřímný a přímý projev pocitů, ale také může být netaktní a impulzivní.
Nadbytečnou energii je nejlépe nasměřovat do fyzické aktivity a aktivního odpočinku. Fyzické cvičení je klíčem k tomu, aby veškerá tato energie poskytla svůj účelný odtok. Nenechte se překvapit spontánním impulsem k iniciativě a tvořivosti, ale pokuste se to usměrňovat na začátek něčeho nového. Snažte se soustředit se na problémy, které mají rychlé řešení a řídit vaši práci pomocí rychlých rozhodnutí. Plánujte krátkodobé záležitosti, které vás nebudou nudit.

Měsíc v Beranu obecně podporuje následující aktivity
Rychlé akce, které poskytují okamžité výsledky, přebírání úkolů, zahájení krátkodobých projektů. Vhodná energie pro přijmutí výzvy, účast na soutěžích, provádění odvážných výkonů, náročné cvičení, fyzická práce, zahájení nových akcí. Žádost o povýšení nebo nové pracovní místo, rozesílání životopisů. Nákup automobilu, sportovního vybavení, ochranných pomůcek, nářadí.

Magie pro Měsíc v Beranu
Obecně vitalita, zdravý, chirurgické zákroky, řešení obtížných konfliktů, tíživých pocitů, řešení problémů s byrokracií, sebezdokonalování, nové aktivity a výzvy, soutěže, vítězství, ocenění, požehnání.

Zahradničení
Beran patří mezi ohnivá znamení, z tohoto důvodu je považován za neplodné období pro zahradničení. Právě teď není vhodný čas zasazovat. Naopak je vynikající čas na sběr bylin, odplevelení, hnojení a kultivaci půdy.

Měsíc ve znamení a Prázdná Luna pro příštích 30 dní

Seznam úplnků, novoluní a čtvrtí pro tento rok

Fáze Datum Čas
Fáze Datum Čas
Výše uvedené údaje jsou platné pro středoevropský čas, proto pokud se nenacházíte v České republice, nebo na Slovensku a potřebujete znát časy pro vaši konkrétní polohu, doporučujeme stránku www.timeanddate.com/moon/phases/, kde si můžete zjistit údaje o Měsíci pro vaši konkrétní zěměpisnou polohu.
Odebírání Novinek

Přihlaste se k odběru a neuteče vám žádná nově přidaná věštba.