Lunární kalendář

Lunární kalendář je koncept založený na lunárních cyklech a popisuje cestu měsíce po obloze skrze znamení zvěrokruhu. Měsíc mění znamení zvěrokruhu přibližně každé dva až tři dny a dokončí svůj cyklus přibližně každých 29.5 dní. Podle astrologie úspěch mnoha aktivit v životě je podmíněn přirozeným rytmem a fází Měsíce a toto lunární zvěrokruhové cestování, ubývající a přibývající fáze Měsíce ovlivňuje náš život.

Lunární kalendář byl a dodnes je používán v mnoha kulturách. Konec konců Měsíc nenáleží určitému náboženství či spirituálnímu směru a vliv Měsíce na přírodu, rostliny, živočichy i nás lidi je pozorovatelný po celém světě, ovšem náš moderní způsob života nás odnaučil sledovat rytmus přírody a být s ním v souladu, žijeme život relativně odtrženi od základních sil přírody. Efektivní využití Měsíční energie nám dává výhodu při plánování aktivit a událostí a my tak můžeme začlenit přírodu do své každodenní praxe.


Dnes je: Neděle, 17.listopad 2019 03:49
Osvit Měsíce je 79%
Je 19 lunární den a Měsíc je Ubývající
Fáze Měsíce je Couvající Měsíc

Předešlé novoluní bylo v Pondělí, 28.říjen 2019 ve 04:40
Předešlý úplněk byl Úterý, 12.listopad 2019 ve 14:37

Příští novoluní bude Úterý, 26.listopad 2019 ve 16:07
Příští úplněk bude Čtvrtek, 12.prosinec 2019 ve 06:14

Měsíc je ve znamení Raka 19°11'


Domov, péče, emoce

Když je Měsíc v Raku, říká se, že je Měsíc ve svém domově. Tato poloha Měsíce má hojivý potenciál.
Emoce a nálady převažují nad logikou a racionalitou. Mateřské a rodičovské instinkty zvyšují smysl sounáležitosti, péče a ochrany. Lidé se více zaměřují na rodinné a domácí záležitosti. Nastává potřeba klidu, pod tímto vlivem nás motivuje pocit sounáležitosti, bezpečí a péče. Chceme cítit kořeny, toužíme po intimním spojení, které vydrží jako hradba proti nestálosti světa. Naše pocity jsou hluboké, což je ideální čas dostat se do kontaktu sami se sebou a tím, co nás motivuje.
Je skvělá doba pro vychutnání si domácí pohody, sjednocení rodiny, pohoštění blízkých nebo návštěvu blízkých v jejich domovech. Také příznivý čas na cestu kolem vodní plochy, řek, jezer. Zatímco se soustředíme na soukromý život a domov, bývá těžší pracovat. Ale v případě práce v pohostinství, hotelech, restaurací nastává nejlepší čas.

Měsíc v Raku obecně podporuje následující aktivity
Domácí aktivity, domácí výzdoba, rodinná setkání, péče o děti, sestavení rodinného rozpočtu. Záležitosti spojené s hledáním nového domova, nebo zlepšení současného. Nákup dětského oblečení, předmětů pro domácnost. Čištění, praní prádla, recyklace. Aktivita motivovaná soucitnou reakcí a nutností držet se toho, co je známé a bezpečné. Psychický pohled a intuice. Ideální čas pro žádost o manželství nebo dlouhodobý závazek. Také skvělý čas pro svatbu.

Magie pro Měsíc v Raku
Energie Raka se hodí pro magickou práci spojenou s emocionálními záležitostmi, psychickým a duševním rozvojem, sebepoznáním, osobním růstem, sebeposílením, empatií a odpuštěním. Je to také skvělý čas pro magii ohledně domova, rodiny, bezpečí, požehnání, pomoci druhým.

Zahradničení
Rak je velmi plodné znamení, které podporuje růst. Ideální pro zasévání a přesazování čehokoliv, také stříhání a řez rostlin. Říká se, že když je Měsíc v Raku, měli bychom našim rostlinám zpívat a nebo alespoň k nim promlouvat.

Měsíc ve znamení a Prázdná Luna pro příštích 30 dní

Seznam úplnků, novoluní a čtvrtí pro tento rok

Fáze Datum Čas
Fáze Datum Čas
Výše uvedené údaje jsou platné pro středoevropský čas, proto pokud se nenacházíte v České republice, nebo na Slovensku a potřebujete znát časy pro vaši konkrétní polohu, doporučujeme stránku www.timeanddate.com/moon/phases/, kde si můžete zjistit údaje o Měsíci pro vaši konkrétní zěměpisnou polohu.
Odebírání Novinek

Přihlaste se k odběru a neuteče vám žádná nově přidaná věštba.