Andělské karty

 

Východní moudrosti zaměřené na meditaci, klid mysli a vnitřní vyrovnanost. Sbírka citátů, přísloví a moudrostí od různých autorů. Mezi autory je například Osho, Dalajláma, Buddha, dále Zenové moudrosti, Čínská přísloví, Buddhistické citáty, nebo i Aikidó přísloví.

Hlavní charakteristika východního učení spočívá v zapomenutí na hledání smyslu života, na honbu za potvrzením vlastní hodnoty a materialistickému zaměření, kdy "Já jsem důležitý, protože mám vzdělání, dobré postavení a peníze" a když tomu tak není, tak "Já nestojím za nic.". Místo toho nám pomáhá překonávat těžkosti a učí trpělivosti, uvědomění si své vlastní lidské hodnoty, kterou není nijak třeba dokazovat a soustředění na současný moment, na své bytí právě teď a tady. Učí nás, že ke štěstí nepotřebujeme mnoho, jen lásku sebe samých a dobré, upřímné vztahy a vše ostatní je nedůležitý blud diktovaný konzumní společností.

Východní moudrosti jsou v přímé opozici západnímu způsobu myšlení a bytí, kdy se člověk honí za lepším postavením, větší důležitostí, dražšími věcmi, aby udělal dojem na lidi, které v podstatě ani nemá rád a přitom mu uniká to podstatné a důležité.

Východní moudrosti

Klikněte na obrázek, nebo tlačítko pro další náhodnou moudrost.
motivační citáty

Napětí je to, co si myslíme, že bychom měli být. Uvolnění je to, co opravdu jsme.Odebírání Novinek

Přihlaste se k odběru a neuteče vám žádná nově přidaná věštba.